Regionaalhaigla ajakiri

Ilmunud on Regionaalhaigla ajakirja uus number

Fookuses on anestesioloogia

Seekord oleme ajakirjas põhitähelepanu alla võtnud anestesioloogia kui eriala hetkeseisu ja tuleviku ning anestesioloogi kui „patsiendi kaitseingli“ operatsioonidel. Anestesioloogiakliinik on oma rohkem kui 800 töötajaga Regionaalhaiglas keskses rollis. Uut ja huvitavat toimub siin pidevalt. Vestlusringi oleme kutsunud kliiniku juhataja dr Sergei Kagalo, anesteesiakeskuse uue juhataja dr Rein Kruusati ning intensiivravikeskuse juhi dr Kristo Eriksoni. Dr Erikson kaitses äsja Oulu Ülikoolis doktoritöö, ka sellest olulisest teadustööst saab lähemalt lugeda.

Nii mitmeski artiklis on juttu roteerumisest ning meie kolleegide soovist proovida uusi väljakutseid ja eri rolle, roteerumine on tähtis nii meeskonna kui ka organisatsiooni seisukohalt. Kardioloogiakeskuse uus juht dr Julia Reinmets peab väga oluliseks keskusesisese roteerumisvõimaluse loomist kolleegidele. Tema sõnum ja soovitus kogemuste omandamiseks noortele kardioloogidele on järgmine: „Kui oled noor ja alles ülikooli lõpetanud, tuleb alati valida kõige raskem töökoht. Kui sul on kerge, siis juurde ei õpi.“

Huvitavaid majasiseseid töökohavahetusi on teisigi, näiteks intensiivraviõde Piret Sillaots otsustas intensiivravile läheneda hoopis uue nurga alt ning nüüd on tema „patsientideks“ hoopis ülimoodne tarkvara.

Kuhu oleme jõudnud vähi täppisraviga? Onkoloogiarubriigis tuleb sellest juttu. Vähipatsientide jaoks on ülioluline ka taastusravi ning selles vallas on Regionaalhaiglal rõõmusõnumeid, taastusravikeskuse Sõle tänava üksus on saanud täiesti uue ilme ning annab võimaluse aidata taastusravipatsiente tänapäevastes ruumides.

Meditsiiniliste erialade kõrval püüame alati kirjutada ka teenistuste tegemistest, nii on selles ajakirjanumbris juttu klienditeenindusest. Meie uus kolleeg teenindusjuht Anneli Habicht räägib oma plaanidest ja unistustest selles valdkonnas. Kõige tähtsamaks peab ta inimlikku hoolimist, sest seda ju murega haiglasse pöördunud patsient väga vajab.

Häid lugemiselamusi!