Haigla nõukogu otsused 11. aprilli koosolekult

11.04.2003

Täna 11. aprillil toimus Põhja-Eesti Regionaalhaiga nõukogu koosolek, kus arutati kuut päevakorrapunkti – Keila haigla liitmist Regionaalhaiglaga, Regionaalhaigla 2002. aasta majandustulemit, 2003. aasta eelarvet, tööplaani aastaks 2003, haiglale kuuluvate endiste riigikorterite müüki ning juhatuse laiendamist ühe liikme võrra.

Esimese päevakorrapunktina otsustas nõukogu kinnitada oma 31. märtsil tehtud otsust liita endine riigihaigla Keila haigla Põhja-Eesti Regionaalhaiglaga. Keila haigla võla kustutamiseks otsustati vahendeid küsida riigi lisaeelarvest. Nõukogu kiitis ka heaks juhatuse ettepaneku Keila haiglas voodipäevatasu mitte enne 1. juunit 2003 rakendada.

Teise päevakorrapunktina kinnitati 2002. aasta majandustulem. Regionaalhaiglaks ühendatud haiglate kahjum oli liitmise hetkel 2001. aastal 33,4 miljonit krooni. 2002. aasta majandustulem näitas, et kahjum on vähenenud 7,9 miljoni kroonini. Haigla kahjuminumber on 32 miljonit krooni väiksem kui 2002. aasta alguses tehtud 40,8 miljoniline kahjumiprognoos.

Korterite müüki arutades andis nõukogu juhatusele ülesande koostada plaan sihtasutuse loomisel Regionaalhaiglale üle antud kahe endise riigikorteri müümiseks.

Nõukogu kinnitas ka Regionaalhaigla 2003. aasta tööplaani ning otsustas laiendada juhatuse koosseisu seniselt neljalt liikmelt viiele. Otsus tagab juhatuse liikmete täpsema vastutusala ja on tingitud seoses Keila haigla liitumisega suurenenud töömahust. Uueks juhatuse liikmeks nimetas nõukogu Toomas Vilosiuse, kelle ülesandeks on juhtida haigla turundus- ja klienditeeninduse valdkondi ning vedada Regionaalhaigla arendusprojekte, kaasa arvatud Keila haigla liitumisprotsessi.

Nõukogu ei otsustanud oma koosolekul ühegi Regionaalhaiglale kuuluva kinnistu müüki.