FRP_5544.JPG

Euroopa Komisjoni volinik Stella Kyriakides külastas Regionaalhaiglat

25.10.2022

Tervise- ja tööminister Peep Peterson kohtus eile 24. oktoobril Eestis kahepäevasel visiidil viibiva Euroopa Komisjoni tervise ja toiduohutuse volinik Stella Kyriakidesega. Kohtumisel oli peateemana kõne all COVID-19 olukord Eestis ja Euroopas, vaktsineerimine ja lepingud vaktsiinitootjatega.

“Eestis on COVID-19 olukord hetkel stabiilne, kuid paljudes Euroopa riikides on haigestumine taas tõusmas. Haigus ohustab endiselt paljusid inimesi ja ennekõike vanemaealisi. Ka meie tervisesüsteem peab olema jätkuvalt valmis võimalikeks uuteks kriisideks,“ ütles minister Peep Peterson. “Kohtumisel andsin ülevaate meie asutuste tegevustest valmisoleku tõstmisel. Ühe teemana soovin tõstatada ka Euroopa Liidu COVID-19 vaktsiinide ühishanked, mis on andnud meile juurdepääsu elupäästvatele vaktsiinidele, kuid kus sooviksime praegust olukorda arvestades näha rohkem paindlikkust.“

Volinik Kyriakidese visiidi fookuses oli vähiennetus ning vähi varajase avastamise ja ravi võimalused. Eile pärastlõunal külastasid volinik ja minister ühiselt ka Põhja-Eesti Regionaalhaigla Vähikeskust. Tervise Arengu Instituudi epidemioloogia ja biostatistika osakonna juhataja Kaire Innos ja Põhja-Eesti Regionaalhaigla onkoloog-vanemarst dr Riina Küttner andsid ülevaate Eesti vähitõrje tegevuskavast, vähi riskitegurite dünaamikast ja vähi elulemusest, meie vähi sõeluuringuprogrammidest, arendatavatest personaalmeditsiini teenustest ning vähipatsientide raviteekonnast Põhja-Eesti Regionaalhaiglas.