Dr Toomas Marandi ja koolitusel osalevad õed

Esmakordne koolitus uuringuõdedele

10.02.2015

10. veebruaril toimub Põhja-Eesti Regionaalhaiglas Eesti esimene spetsiaalselt õdedele suunatud heade kliiniliste tavade ja kliiniliste uuringute metoodika koolitus.

Regionaalhaigla on viimastel aastatel olnud teenäitaja ravimite kliiniliste uuringute kvaliteedistandardite arendamisel ja juurutamisel. „Kvaliteetse teenuse üheks nurgakiviks on piisava hulga hästi koolitatud spetsialistide olemasolu, samuti regulaarse täiendõppe korraldamine uuringumeeskondade liikmetele,“ rõhutab kursuse kuraator kliiniline farmakoloog dr Toomas Marandi.

Marandi sõnul on seekordsel õppepäeval tähelepanu keskmes uuringuõde, tema roll ja vajalikud teoreetilised ning praktilised oskused uuringumeeskonna olulise liikmena.  Koolitusel käsitletakse kliiniliste uuringute põhimõtteid, kvaliteedistandardeid ning tänapäeval üha suuremat tähtsust omavaid eetikaga seotud teemasid. Lektoriteks on oma ala parimad asjatundjad.

2011. aastal alustati Regionaalhaiglas esimesena Eestis heade kliiniliste tavade ja kliiniliste uuringute metoodika jätkukoolitusega arstidele, kellel on viimasest kursusest möödas 5 või rohkem aastat. Uus uuringuõdedele suunatud koolitus saab heaks täienduseks meie püüdlustele tagada kõrge kvaliteet uuringute läbiviimisel.

Infot järgmiste kursuste toimumise ja registreerimise kohta saab Regionaalhaigla koolitustalitusest telefonil 617 1541 või e-maili aadressil koolitus@regionaalhaigla.ee.

*Kliiniline farmakoloogia on arstlik eriala, mis tegeleb ravimite toime kõigi aspektidega. Selle eriala kolleegide igapäevane tegevus puudutab ravimite arendustegevust, ravimite kasutamist ravieesmärgi saavutamise nimel, ravimikasutuse hindamist, ravimite kasulikke toimeid ja kõrvaltoimeid indiviidi ja ühiskonna tasandil, samuti ravimite väärkasutuse jälgimist. Kliinilise farmakoloogia alustalaks on multidistsiplinaarne meeskonnatöö, erialase igapäevatöö osadeks on koolitustegevus ning teadustöö.