majadrooniga.jpg

Enne haiglaravi ja päevakirurgilisi protseduure tuleb teha COVID-19 test

14.10.2021

Kasvava COVID-19 nakkusohu tõttu tuleb alates 19. oktoobrist enne haiglaravi ja päevakirurgilisi protseduure teha COVID-19 test.

“Haiglaravi patsiendid on haigusseisundist tulenevalt nõrgema immuunsüsteemiga ning viirustele vastuvõtlikud, seetõttu oleme otsustanud COVID-19 hüppelise kasvu tõttu taas patsiente testima hakata COVID-19 nakkuse suhtes. Alates 19. oktoobrist tehakse kõigile haiglaravi vajavatele ja päevakirurgilistele patsientidele enne haiglasse tulekut COVID-19 test,” ütles Regionaalhaigla juhatuse liige, ülemarst prof Peep Talving ning lisas: “Test tuleb teha kõigil patsientidel, sõltumata eelnevast vaktsineerimisest. Testi ei pea tegema need patsiendid, kes on viimase 6 kuu jooksul COVID-19 nakkuse läbi põdenud ja kel on selle kohta kehtiv tõend.”

Plaaniliselt haiglasse tulijatel palume 24 h enne haiglasse tulemist anda COVID-19 test Regionaalhaigla meditsiinilinnakus aadressil Sütiste tee 19, kabinetis C1004 või meie tütarhaiglate prooviandmise punktides Hiiumaal, Läänemaal ning Raplas. Väljaspoolt Tallinna ning Harjumaad tulevatele ja/või liikumisraskustega patsientidele teeme COVID-19 uuringu PCR kiirtestiga haiglasse tuleku päeva hommikul.

Regionaalhaigla meditsiinilinnakus saab testi teha järgmistel kellaaegadel:
E, T, K, R kell 7.00-15.00
N kell 7.00-12.00
L suletud
P 10.00-15.00

Proov tuleb anda 24 tundi enne haiglaravile tulekut, proovi tellimise korraldab raviarst. Näiteks esmaspäeval raviga alustavatel patsientidel tuleb proovimaterjal anda reedel, teisipäeval alustavatel pühapäeval. Testimisele tulles palume end registreerida BX-liftide juures asuvas infopunktis, mis on märgistatud kollase sildiga “COVID testimine”.

COVID-19 testi ei nõuta ambulatoorsetelt ning päevaravi patsientidelt ja endoskoopilistele protseduuridele tulijatelt.

Palume mõistvat suhtumist ja vabandame ebamugavuste ning võimalike ooteaegade pärast haiglasse tulemise päeval!

Infotelefon 617 1300