Elulõpu toetuse kursus

Elu lõpp ja lähedaste inimeste, sõprade või naabrite surm muudab meid abituks.

Elulõpu toetuse kursus on vabatahtlik liikumine tänaseks juba kümnetes maailma riikides. See lühike praktiline kursus õpetab inimesi, kuidas aidata oma lähedasi elu lõpus. 

Kursusel räägitakse suremisest kui elu normaalsest osast, surija võimalikest muredest ja ebamugavustest ning sellest kuidas neid leevendada. Jagatakse mõtteid, kuidas hakkama saada kergematel ning rasketel hetkedel, kuidas jätta hüvasti ning mõista iseenda võimalusi ja piire. 

Sarnaselt esmaabile on elulõpu toetuse kursuse eesmärgiks levitada inimlikku abi ja kaastunde jagamise oskust keerulistes olukordades. Kursus õpetab baasteadmisi ning annab julgustust, et mitte surijaid üksi jätta, vaid nende eest hoolitseda. Kompetentne heatahtlikkus ja hoolivus on need, mida elu lõpus kõige enam vajame. Kursus annab selleks praktilisi soovitusi ja õpetab põhilisi hooldusvõtteid. 

Elulõpu toetuse kursuse koolitajad on palliatiivravi valdkonnas tegutsevad arstid ja õed. 

Kursus on ühe pärastlõuna pikkune ning koosneb neljast (á 45min) osast:
1. suremine kui elu loomulik osa
2. etteplaneerimine
3. kannatuste leevendamine
4. viimane hüvastijätt

Kursusele on oodatud kõik huvilised, ent see on suunatud tavakodanikele, mitte meditsiini erialainimestele. Kursusel osalemiseks on vajalik eelregistreerimine ning kohtade arv on piiratud. Kui selgub, et Sa ei saa koolitusel osaleda, palun teata sellest, siis saame koha anda mõnele teisele huvilisele.

Uued kuupäevad selgumisel


Koolitus toimub J. Sütiste tee 19. Kell 15.00-19.00. 
Koolitus on tasuta. 

Kui vabu kohti rohkem pole siis jäta meile oma kontakt ning järgmise grupi avamisel edastame Teile esimeste seas info. Infomeiliga saate liituda SIIN  Sama koolitust on plaanis uuesti korrata.

OLULINE INFO:


Viiruse leviku piirangutest tulenevalt kontrollitakse kõiki koolitusele tulijaid.

Koolitusel saab osaleda vaid EL COVID-19 immuniseerimise tõendi, haiguse läbipõdemise tõendi või negatiivse testi tõendi olemasolul paberkandjal (test peab olema sooritatud mitte rohkem kui 72 tundi enne ürituse algust).

NB! Palun võtke kaasa isikut tõendav dokument ja arvestage võimaliku ajakuluga.

* Meditsiinilise maski kandmine koolitusel on kohustuslik (jagame kohapeal)
* Toimumise asukohas kohapeal testimise võimalust ei ole

Elulõpu toetuse kursuse kohta leiab rohkem infot saksa ja inglise keeles siit: 
https://www.letztehilfe.info