Eesti Õdede Liit kinkis Regionaalhaiglale maali

Eesti Õdede Liit väärtustab koostööd Regionaalhaiglaga

19.12.2017

Teisipäeval 19. detsembril andis Eesti Õdede Liit Põhja-Eesti Regionaalhaigla onkoloogia-ja hematoloogiakliinikule üle kingituse, mis märgib Liidu ja haigla koostööd vähipatsientide ravi kontekstis. Kingituseks on maal „Südamest südamesse“, mis valmis Õdede Liidu liikmete ühisloominguna.

Kingituse võtsid vastu Regionaalhaigla ülemarst Andrus Remmelgas, haigla õendusdirektor Aleksei Gaidajenko ja onkoloogia- ja hematoloogiakliiniku õendusjuht Kristi Rannus. „Meil on väga hea meel, et Õdede Liidu ja Regionaalhaigla koostöö on tõhus ja vastastikku tunnustav,“ ütles Kristi Rannus. „Vähipatsientide ravis on õdedel patsientide toetamisel ja nõustamisel üha kasvav roll ning koos liiduga teeme igapäevaselt tööd õdede järelkasvu arendamiseks.“

„Regionaalhaigla on tunnustatud kompetentsikeskus vähktõvega patsientide ravi ja õenduse vallas, kus patsiendi nimel käivitatakse proaktiivsed tegevused,“ ütles Regionaalhaigla õendusdirektor Aleksei Gaidajenko. Regionaalhaigla pakub iseseisvat õe ambulatoorse vastuvõtu teenust nii keemiaravis, hematoloogias kui kiiritusravis, õed teevad telefonikonsultatsioone ja nõustavad kolleege ka teistes tervishoiuasutustes. „Meie õed puutuvad igapäevaselt kokku erinevate probleemidega onkoloogia valdkonnas ning peamiseks väljakutseks on vältida õdede endi läbipõlemist, arendada nende kompetentse ning oskust tulla toime endaga, et aidata patsiente,“ sõnas Gaidajenko ja lisas: „Õdede Liidu poolt kingitud maal avaldab kindlasti positiivset mõju nii patsientidele kui tervishoiutöötajatele ning jääb kaunistama meie tõsist ja võitlusrohket igapäevast elu.“

Eesti Õdede liit tegi ka annetuse vähiravifondile „Kingitud elu“. „Mul on siiralt hea meel, et heategevus on taasiseseisvunud Eestis aastatega üha enam levima hakanud,“ ütles dr Valvere ja lisas: „Onkoloogia erialal on oma 25 tegevusaasta jooksul vähiennetuse ja vähi varase avastamise tarbeks kõige enam vahendeid kogunud Eesti Vähiliit koos oma koostööpartneritega. Mis puudutab vähiravi toetamist, siis siin on vaieldamatult kõige aktiivsem ja ka edukam olnud Vähiravi Toetusfond „ Kingitud Elu“. Väga sümpaatsed ja tulemuslikud on olnud ka Vähihaigete Laste Vanemate Liidu erinevad heategevusprojektid.“

Maal jääb kaunistama Regionaalhaigla Mustamäe meditsiinilinnaku päevaravi osakonna patsientide ooteala.