Dr Merike Luman

Dr Merike Luman hakkab juhtima sisehaiguste kliinikut

03.12.2015

Alates 01. jaanuarist 2016 asub Regionaalhaigla sisehaiguste kliiniku juhataja ametikohale dr Merike Luman.

Dr Luman on töötanud Regionaalhaiglas alates 2002 aastast, alates 2011. aastast nefroloogiakeskuse juhatajana. Ta on näidanud keskuse juhatajana oma head juhtimisalast võimekust, mis on heaks eelduseks kogu sisehaiguste kliiniku juhtimisel.
 Dr Luman on oma eriala eestvedaja ja üks parimaid spetsialiste Eestis. Alates  1994. a on dr Luman Sotsiaalministeeriumi nõunik nefroloogia erialal ja alates 2000.a Sotsiaalministeeriumi nefroloogia erialakomisjoni liige. Ta on Eesti Nefroloogide Seltsi asutajaliige ja juhatuse liige. Lisaks erialasele tööle on ta aktiivselt tegelenud ka teadusuuringutega, mis päädis 2010 aastal doktorikraadi kaitsmisega.

Ettepaneku sisehaiguste kliiniku juhi kohale asumiseks tegi dr Lumanile haigla juhatus olles eelnevalt kaalunud mitmete kandidaatide vahel. Juhtkonna sooviks oli leida vääriline inimene haigla seest. Nefroloogiakeskuse uueks juhatajaks saab dr Kadri Lilienthal. Täname senist sisehaiguste kliiniku juhatajat dr Toivo Laksi hea töö eest kliiniku juhtimisel. Dr Laks jätkab oma arstlikku tegevust Regionaalhaigla kardioloogiakeskuses ja on ka edaspidi aktiivne arendustegevuses.