ASSET

Advanced Surgical Skills for Exposure in Trauma (ASSET) inauguratsioonikursus Eestis

10.01.2018

11.-12. jaanuaril toimub Tartus Eesti esimene Advanced Surgical Skills for Exposure in Trauma (ASSET) kursus. Ameerika Kirurgide Liidu rahvusvahelise õppeprogrammi alusel korraldatud simulatsioonikursusel on põhirõhk kirurgiliste oskuste treenimisel, mis on vajalikud  veresoonte ja elutähtsate organite eksponeerimiseks ja veritsuskontrolli saavutamiseks.

Kursus toimub prof Peep Talvingu eestvõttel ja juhendamisel Tartu Ülikooli Biomeedikumis koostöös Põhja-Eesti Regionaalhaigla, Eesti Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuse, Tartu Ülikooli Kliinikumiga. Juhendajatena osalevad kursusel nimekad traumakirurgid ning koostööpartnerid Ameerika Ühendriikidest  – Ameerika Kirurgide Liidu esindaja prof Mark Bowyer Ameerika Ühendriikide Kaitsevägede Ülikoolist Bethesda’st ning prof Lydia Lam Lõuna-Kalifornia Ülikoolist Los Angelesest. Koolituse sihtgrupiks on kirurgiliste erialade spetsialistid ja arst-residendid, kes õpivad praktilistel simulatsioonidel veresoonte vigastuste eksponeerimist ja ravi.

Eesti on kolmeteistkümnes riik maailmas, kus standardiseeritud õppeprogrammiga ASSET aset leiab. Peale inauguratsiooni Eestis jõuab kursus Lõuna-Aafrikasse ja Austraaliasse. Eesti esimesel ASSET koolitusel osalevad Regionaalhaiglast kuus kirurgi ja üldkirurgia arst-residenti (Mariliis Rauk, Erast-Henri Noor, Sten Saar, Arvo Reinsoo, Karl-Gunnar Isand, Edvard Garder) ning neurokirurg dr Andres Asser, kes juhendab traumajägseid neurokirurgilisi evakuatsioonikirugia tehnikaid. Edaspidi on kursus planeeritud toimuma TÜ kliinilise meditsiini instituudi simulatsioonikeskuse raames regulaarsusega üks kord aastas.

Lisainfo:
Erakorralise kirugia keskuse juhataja prof Peep Talving