Ädala2

Ädala verekeskus kolib südalinna

29.04.2022

Regionaalhaigla verekeskuse maja aadressil Ädala 2 läheb täielikule rekonstrueerimisele ja seetõttu hakatakse doonoreid tänavu suvest vastu võtma Tallinna südalinnas.

Doonorite vastuvõtt ja verekogumine hakkab toimuma uuel aadressil Estonia pst 1. Tegu on Tallinna südalinnas asuva Meloni ärimaja esimese korrusega.

Verekeskuse rekonstrueerimise eesmärk on kaasajastada kogu hoone tervikuna, asendatakse täielikult amortiseerunud vee-, kütte-, ventilatsiooni-, elektri- ja kommunikatsioonisüsteemid, mille tulemusena muutub verekeskus kaasaegsemaks, energiatõhusamaks ja tänapäeva vajadustele vastavaks. Hoone rekonstrueerimise käigus muutuvad senised ruumilahendused verekeskuse töövoogusid toetavateks ja renoveeritakse täielikult ka hoone fassaad. Verekeskus saab uue sisu ja tänapäevase ilme.

Doonoreid hakatakse uuel aadressil Estonia pst 1 vastu võtma alates juunikuust. Ädala verekeskuses lõpeb doonorite vastuvõtt 20. mail. Perioodil 23. mai – 1. juuni saab Tallinnas verd loovutada Ülemiste doonorikeskuses.

Ädala verekeskuse maja rekonstrueerimine kestab eelduste kohaselt paar aastat. Seniks toimub Tallinnas doonorite vastuvõtt statsionaarselt Meloni ärimajas ja Ülemiste Doonorikeskuses. Rekonstrueerimise täpne lõpptähtaeg on praegu veel määramata.

Doonorite vastuvõtuajad jäävad uues asukohas Estonia pst 1 samaks (E, R kell 8-16, T-N kell 11-19). Ka Ülemiste doonorikeskuse (Valukoja 7) lahtiolekuajad ei muutu (E, K-R 9.00-17.00 ja T 9.00-18.00).

Südalinna doonorikeskus on suurepärase asukohaga ühistranspordiga liikuvatele doonoritele, kuid verekeskus teeb koostööd EuroParki ja Ühisteenused AS-iga, kes võimaldavad doonoritel tasuta parkida lähedal asuvates parkimismajades ja parklates. Täpsema info tasuta parkimise ja asukohtade kohta annab verekeskus peagi.

Verekeskuse rekonstrueerimist rahastatakse REACT-EU (Recovery Assistance for Cohesion and the Territories of Europe) Euroopa Regionaalarengu Fondi struktuuritoetuste vahenditest. Tervishoiuteenuste kättesaadavuse ja kvaliteedi parandamise (REACT-EU ERF) meetme eesmärk on suurendada tervishoiusüsteemi suutlikkust reageerida kriisidele ning tagada tervishoiusektori toimepidevus Eestis. Nii doonorivere kogumine kui vereteenistus laiemalt on strateegiline valdkond, mille arendamine ja jätkusuutlikkuse tagamine aitab kaasa Eesti riigikaitse tugevdamisele.