6. märtsil toimub Raplas traumapäev

05.03.2014

Homme, 6. märtsil algusega 11.00 toimub Põhja-Eesti Regionaalhaigla eestvedamisel Raplas järjekordne traumapäev. Õppusest võtavad osa Regionaalhaigla neli kiirabibrigaadi, üks reanimobiilibrigaad, Tartu Ülikooli arst-residentide brigaad ning Rapla haigla, Rapla Päästepiirkond ja Rapla Ühisgümnaasium. Tegemist on kümnenda Regionaalhaigla korraldatava traumapäevaga ning teise traumapäevaga Raplas.

Regionaalhaigla kiirabikeskuse juhataja dr Arkadi Popov kirjeldas sündmuste käiku: „Õppuse stsenaariumi järgi toimub Raplas suurõnnetus. Sündmuskohal toimuvatest päästetöödest võtavad osa nii päästekomando kui ka kiirabibrigaadid eesmärgiga harjutada omavahelist koostööd. Kiirabid viivad „kannatanud“ Rapla haiglasse. Õppuse käigus saab Rapla haigla testida oma katastroofiplaani ning harjutada suure hulga kannatanute vastuvõtmist lühikese aja jooksul,“ märkis dr Popov.

Traumapäeva toimumise ajal on Raplas liikumas tavapärasest rohkem kiirabisõidukeid. „Selleks, et minimaalselt häirida Rapla igapäeva elu, sõidavad kiirabibrigaadid järgides kõiki liikluseeskirja reegleid ning ei kasuta vilkureid ega sireene,“ kinnitas dr Arkadi Popov.

Rapla haigla palub haiglasse pöörduvate patsientide ja nende sugulaste mõistvat suhtumist, kuna õppusest johtuvalt võib ajavahemikul 11.00–13.00 ja 13.30–15.00 Rapla haigla erakorralise meditsiini osakond olla ajutiselt ülekoormatud ning ooteajad osakonnas võivad olla pikemad kui tavaolukorras.

Põhja-Eesti Regionaalhaigla korraldas eelmise traumapäeva Raplas, mille eesmärk oli hinnata kiirabibrigaadide tegevust, eelmise aasta 6. novembril ning oli seotud Rapla kiirabi liikumisega Regionaalhaigla koosseisu. Traumapäev leidis aset Rapla päästekomando juures ning osalejaid oli Tallinnast, Tartust, Raplast ja saartelt. Kokku osales traumapäeval kaheksa brigaadi, kellest paljude jaoks oli see esmakordne kogemus sellisel õppusel osaleda.