09.52.52_May04_raunoliivandphotography-2764.jpg

4. mail toimus Pääskülas suurejooneline traumapäev

22.05.2023

Põhja-Eesti Regionaalhaigla Kiirabikeskus korraldas neljapäeval, 4. mail Pääsküla rongijaamas traumapäeva „Pääsküla Express“, kus harjutati koostööpartneritega ühiselt reageerimist raudteel juhtunud suurõnnetusele ning lahendati üksiksimulatsioone.

Regionaalhaigla Kiirabikeskuse juhataja dr Lilian läätse sõnul on tegemist esimese õppusega pärast nelja aastast pausi. „Traumapäevad annavad kiirabitöötajatele hea võimaluse harjutada reageerimist ohtlikele, kuid harva esinevatele, õnnetustele ning lihvida koostööd teiste operatiivteenistustega,“ selgitas dr Lääts ja lisas: „Ühtlasi said brigaadid treenida ka suvel toimuvate kiirabi kutsemeisterlikkuse võistluste jaoks.“

Traumapäeval osalesid kuus kiirabibrigaadi Põhja-Eesti Regionaalhaigla Kiirabikeskusest, Tallinna Kiirabist ning Karell Kiirabist. Traumapäeva õnnestumisele aitasid kaasa Eesti Raudtee, Elron, Operail, Päästeamet, Tallinna Tervishoiu Kõrgkool ja Tallinna Lastehaigla.