Regionaalhaigla

22. oktoobrist kehtib Regionaalhaiglas patsientide külastuskeeld

20.10.2021

Seoses COVID-nakkusfooni pideva tõusuga Tallinnas ja Harjumaal, kehtestab Regionaalhaigla alates reedest, 22. oktoobrist, haiglaravil viibivate patsientide külastuskeelu. Patsientidele mõeldud pakid tuleb jätta haigla infolauda, kust need saadetakse patsientidele edasi, palume pakile korrektselt märkida patsiendi nimi ning osakond.

"Kuna COVID-19 nakkusfoon Eestis on enneolematult kõrge ja eksponentsiaalselt kasvav ning ringlemas on ka teised ülemiste hingamisteede viirushaigused, kehtestame alates  22. oktoobrist haiglas patsientide külastuskeelu, vaid üksikutel erijuhtudel võib raviarst külastusi lubada," ütles Regionaalhaigla ülemarst prof Peep Talving.

Pakkide saatmine on lubatud, need tuleb jätta haigla infolauda, palume pakile märkida patsiendi nimi ja osakond. Kõik ambulatoorsetele visiitidele või uuringutele tulevad patsiendid on jätkuvalt kohustatud haiglas maski kandma ning käsi desinfitseerima. Haigla sissepääsude juures ning registratuurides on käte desinfitseerimise võimalused ja maskid. Ka EMO-s on maskide kasutamine kohustuslik.

Haigla jälgib olukorda pidevalt ning annab teada, kui patsientide külastamine on taas võimalik.