10. jaanuarist on visiiditasu Regionaalhaiglas 5 eurot

09.01.2013

Lähtudes ravikindlustuse seaduse muutmise seadusest (Riigikogus vastu võetud 20.12.2012), kehtestas Põhja-Eesti Regionaalhaigla juhatus homsest, 10. jaanuarist 2013 Regionaalhaiglas ambulatoorse eriarstiabi, sh erakorralise meditsiini osakonnas osutatud, visiiditasuks 5 eurot.

Visiiditasu saab maksta polikliinikute ja erakorralise meditsiini keskuse registratuurides, kus tasuda saab sularahas või kaardimaksega. Erandkorras on võimalik saada kaasa arve ning tasuda ülekandega arvel märgitud tähtajaks.

Visiiditasu ei võeta:
• rasedatelt;
• alla 18-aastastelt patsientidelt;
• kui vältimatu ambulatoorse eriarstiabi osutamisele järgneb vahetult statsionaarse tervishoiuteenuse osutamine;
• Regionaalhaigla teise eriala arsti suunamiskirjaga patsientidelt;
• teise raviasutuse sama eriala arsti suunamiskirjaga patsientidelt sama haigusjuhu raames;
• ambulatoorsetelt dialüüsipatsientidelt;
• tuberkuloosihaigetelt ja nende kontaktsetelt tuberkuloosipolikliinikus;
• tahtest olenematul visiidil psühhiaatriakliinikus;
• mittetöötavatelt kindlustatud isikutelt visiidil psühhiaatriakliinikus;

Visiiditasu võetakse üks kord ühe haigusjuhu kohta 3 kuu jooksul. Kui patsient maksab tasulise ambulatoorse eriarstiabi visiidi eest, siis visiiditasu sisaldub selles hinnas.

Regionaalhaigla tuletab meelde, et eriarsti vastuvõtule pöördumisel on vajalik perearsti või eriarsti saatekiri. Saatekirja ei ole vaja järgnevate eriarstide vastuvõtule tulles: naistearst, naha- ja suguhaiguste arst, nakkushaiguste arst (sh tuberkuloosi ravi), psühhiaater ja silmaarst. Saatekirja ei ole vaja ka erakorralise meditsiini osakonda pöördumisel.