1. veebruarist on Regionaalhaiglas voodipäevatasu 2.50 eurot

30.01.2013

Lähtudes ravikindlustuse seaduse muutmise seadusest (Riigikogus vastu võetud 20.12.2012), kehtestas Põhja-Eesti Regionaalhaigla nõukogu homsest, 1. veebruarist 2013 voodipäevatasuks 2.50 eurot

Voodipäevatasu tuleb tasuda haiglast väljakirjutamisel iga haiglas ravil (sh päevaravil) viibitud päeva eest, kuid mitte rohkem kui 10 päeva eest.
Voodipäevatasu saab maksta osakonna sekretärile või polikliinikute ja erakorralise meditsiini keskuse registratuurides.
Tasuda saab sularahas või kaardimaksega. Erandkorras on võimalik saada kaasa arve ning tasuda ülekandega arvel märgitud tähtajaks.

Voodipäevatasu ei võeta:
• intensiivravil viibimise aja eest;
• raseduse ja sünnitusega seotud statsionaarse eriarstiabi osutamise eest;
• alla 18-aastastelt patsientidelt;
• hemodialüüsiosakonnas dialüüsipatsientidelt;
• ühiskonnaohtlikku nakkushaigust (nt tuberkuloosi) põdevatelt isikutelt;
• tahtest olenematult hospitaliseeritud vältimatut psühhiaatrilist abi vajavatelt patsientidelt;
• mittetöötavatelt ja puuet omavatelt psühhiaatrilist abi vajavatelt patsientidelt;
• surmaga lõppenud haigusjuhtudel.

10. jaanuarist 2013 on Regionaalhaiglas ambulatoorse eriarstiabi, sh erakorralise meditsiini osakonnas osutatud abi, visiiditasuks 5 eurot.