Regionaalhaigla patsiendid saavad randmepaela

02.04.2008

SA Põhja-Eesti Regionaalhaigla võttis Eesti haiglatest esimesena kasutusele patsientide täiendavaks identifitseerimiseks ja turvalisuse tagamiseks randmepaela.

Randmepaela kasutamisele võtmise eesmärk on muuta patsiendi haiglas viibimine turvalisemaks ning on eriti oluline vereülekannete puhul. Randmepaela tõttu ei jää tegemata senised tuvastamisprotseduurid, kuid see annab täiendava garantii patsiendi tuvastamiseks.

Randmepaela saavad kõik Regionaalhaigla Mustamäe korpusesse haiglaravile tulevad patsiendid. Randmepaelale kantakse patsiendi nimi, isikukood, saabumise aeg ja haigusloo või EMO-kaardi number. Plaanilise patsiendi randmepael lisatakse haigusloo vahele polikliiniku registratuuris. Randmepaela paigaldab patsiendile identifitseerimise (kontrollides patsiendi dokumente või vesteldes patsiendiga) järgselt osakonna õde, selgitades ühtlasi patsiendile randmepaela vajalikkust.

Randmepaela saavad ka erakorralise meditsiini osakonda (EMO) saabuvad haiged, kes jäävad haiglaravile. Erakorralised patsiendid saavad randmepaelad EMO registratuurist või saalist, randmepaela paigaldab EMO tiraažiõde. Enne paigaldamist peab õde veenduma, et asetamiskohal ei esine vigastusi ja pael ei mulju kudesid. Patsiendi isiku tuvastamine randmepaela abil on eriti vajalik teadvuseta patsientide puhul, samuti teadvus- või kommunikatsioonihäiretega patsientide tuvastamisel.

Erakorralise meditsiini keskuse juhataja dr Vassili Novak rääkis: „Põhiline on, et ohutus ja turvalisus suureneb. Ma loodan, et randmepaela kasutusele võtt kiirendab andmete liikumist ning vähendab inimliku eksimise võimalusi.“, dr Novak rõhutas, et „patsientidega suhtlemine jääb alles, see ei kao kuhugi.“

Randmepaela pilootprojekt käivitati Regionaalhaigla Mustamäe korpuses, mis edaspidi laieneb ka haigla teistesse korpustesse.