pexels-etatics-inc-252430999-12585205.jpg

Tule ja õpi Regionaalhaigla fuajees esmaabivõtteid!

24.05.2024

Esmaspäeval, 27. mail tähistatakse ülemaailmselt Erakorralise meditsiini päeva, mis seekord juhib tähelepanu kliimamuutustele ja sellest tulenevatele terviseriskidele. 27. mail kell 9-12.00 saab Regionaalhaigla meditsiinilinnakus õppida arstidelt ja õdedelt olulisi esmaabivõtteid.

Dr Novak rõhutab, et kuigi erakorralise meditsiini osakond on alati valmis inimestele erakorralistes situatsioonides abi osutama, tuleb ette palju olukordi, kus saab kodustes tingimustes juba ise eluliselt vajaliku esmaabiga alustada ning sellega elusid päästa ja kergemate tervisemurede korral koduste esmaabivõtetega ennast aidata. „Esmaspäeval näitame Regionaalhaigla Mustamäe meditsiinilinnakus, kuidas eri olukordades käituda,“ ütles dr Novak.

Samuti saab Regionaalhaigla Tervisepooltunni viimasest saatest kasulikke nõuandeid, millal pöörduda EMO-sse ning millal on abi kodustest esmaabi võtetest, mida stuudios ka näidatakse. Stuudios on dr Ralf Raava ja õde Ruth Kastanje.