kardioloogiakeskus

1. oktoobril toimub Tallinnas kõrgetasemeline Balti Pulmonaalhüpertensiooni konverents

30.09.2021

Eesti Kardioloogide Selts ja Põhja-Eesti Regionaalhaigla korraldavad 1. oktoobril Tallinnas Swissôtelis kõrgetasemelise Balti Pulmonaalhüpertensiooni konverentsi, mille raames toimuvale patsientide virtuaalseminarile on oodatud ka patsiendid ning nende lähedased. Üritust on võimalik jälgida ka veebi vahendusel.

„Pulmonaalse hüpertensiooni valdkonna spetsialistid on aastaid pühendunud tööd teinud ja teadmised selle progresseeruva haiguse kohta on tunduvalt täienenud, kuid murekohti leidub siiani: paljudel patsientidel avastatakse haigus kaugelearenenud staadiumis, lahendamata on teatud küsimused pulmonaalse hüpertensiooni alarühmade diferentsiaaldiagnostikas ja ravistrateegiates,“ ütles üks ürituse korraldajatest, Regionaalhaigla kardioloog dr Ly Anton. Neist küsimustest ja pulmonaalse hüpertensiooni valdkonna aktuaalsetest teemadest tulebki konverentsil juttu.

Päevakavas on ka õdede ja taastusravi spetsialistide sessioon, et rõhutada tervikliku lähenemisviisi olulist rolli kopsu hüpertensiooni ravis. Lisaks Baltimaade spetsialistidele esinevad ettekannetega professor Nazzareno Galié Itaaliast ja professor Marcin Kurzyna Poolast. Põhja-Eesti Regionaalhaiglast esinevad ettekannetega ning juhivad ümarlauda juhatuse liige Terje Peetso, kardioloog Ly Anton, kardioloogiaosakonna õendusjuht Kirsti Reissar ja kardioloogiaõde Klaarika Medvedeva, sisehaiguste arst Marit Märk, kes räägib kopsuarterite ägedast trombembooliast  ja haigusjuhu kannab ette kardioloog Eno-Martin Lotman. 

Konverentsil saab osaleda Tallinnas Swissôtelis või veebis. Päevakava leiab siit

Patsiendile

Konverentsi raames saavad kõik huvilised osaleda patsientide virtuaalseminaril 1. oktoobril kell 13:00-14:30. Eestikeelsel seminaril teeb ettekande ja vastab küsimustele Tartu Ülikooli Kliinikumi kliiniline psühholoog Signe Punnisk.

Ajakava:

13:00-13:05 Sissejuhatus. Elena Tedea, patsientide organisatsiooni esindaja

13:05-13:50 „Kuidas õppida elama haigusega?“ Signe Punnisk, TÜ Kliinikum

13:50-14:30 Arutelu

Osalemine on tasuta, patsientide sessioonile vajalik eelnev registreerimine siin

Vaata ka video, kus Regionaalhaigla kardioloog dr Ly Anton räägib, mis haigus on pulmonaalhüpertensioon ja miks see avastatakse sageli kaugelearenenud staadiumis. Oma loo räägib noor naine Elena Revyakina, kes saab tänu ravimitele elada täiesti tavapärast elu.