Tantsupeo välihaigla

Kuidas enda tervist laulu- ja tantsupeol hoida? Regionaalhaigla annab laulu- ja tantsupeolistele välihaiglates arstiabi

04.07.2019

Regionaalhaigla erakorralise meditsiini keskuse 30 meedikut – arstid, õed ja abilised – annavad laulu- ja tantsupeolistele arstiabi. Mõlemal peo peaväljakul ehk Kalevi Staadionil ja Lauluväljakul on avatud välihaiglad, mis toimivad tavalise haigla erakorralise meditsiini osakonna põhimõttel.

Välihaiglad on igakülgselt komplekteeritud, sh ka elustamisvahenditega, abi annavad professionaalsed ja kogenud meedikud. Kergemate ehk selliste terviseprobleemidega, mis ei vaja täiendavaid uuringuid, saab abi kohapeal. „Meil on arsti vastuvõtu kabinet, protseduuride tuba ning 10 voodikohaga jälgimise palat,“ ütles dr Novak ning lisas:“ Iga päev vajab abi keskmiselt mitukümmend peolist ja varasem kogemus näitab, et peopäeval tõuseb pöördumiste arv mitmesajani.“ Peaproovi ja tantsupeo päeval on valves tugevdatud meeskond – kaks arsti, 4 õde ja 2 abilist igas välihaiglas.

Dr Vassili Novak soovitab tantsijatel-lauljatel ja publikul oma organismi mitte liigselt üle kurnata. „Tuleb oma võimeid õigesti hinnata, väsimuse vältimiseks piisavalt vett juua ning regulaarselt sooja toitu süüa,“ annab dr Vassili Novak head nõu. Dr Novaki sõnul prognoositakse peopäevaks suhteliselt jahedat ilma, seetõttu peaks kindlasti vastavalt riietuma ning kandma mugavaid jalatseid. „Enda tervise heaks saab palju ise ära teha, aga kui on abi vaja, siis selleks on kõik võimalused olemas,“ sõnas dr Novak.

Enamik patsientidest saab abi kohapeal. Raskematel juhtudel alustab meedikute meeskond viivitamatult seisundi stabiliseerimisega ning kiirkorras saadetakse patsient kiirabiga edasi erakorralise meditsiini osakonda.