Acknowledgements

Mina ja minu perekond tänavad südamest doktor Alar Laks, Kennet Kõiv ja Martin Keba minu elu päästmise eest 11.08.2022. Samuti tänan kõiki arste ja õdesid kes sellel ööl ja järgnevatel päevadel mind intensiivravi osakonnas ja neurokirurgia osakonnas ravisid. Kogu personal oli hooliv ja väga kõrgel tasemel. Täna kõnnin ringi ja taastun ning loodan oma lemmikspordiala jalgrattaspordiga tegelda ka peale taastumist. Ilma teieta ei oleks see võimalik.

Rain Tulp

Tahan kogu südamest tänada tervet päevakirurgia personali super sooja ja väga professionaalse suhtumise eest. Suure südamega, abivalmis ja väga sõbralik meeskond! Ja tegelikult on tänu kuhjaga ära teeninud kogu Põhja-Eesti Regionaalhaigla personal! Jaksu ja edu teile kõigile selles raskes töös! Olge hoitud!

Margus Mikk

Kiidan dr Jaan Teppi. Päevakirurgia lõikus oli kiire ja võrdlemisi valutu ja arst ise väga hea suhtleja: konkreetne, rahulik ja lugupidav. Tundsin, et olin vastuvõtule oodatud, ka enne seda, kui arst sai teada, et me samas asutuses töötame.

Priit

Tahaksin kogu südamest tänada kiirabibrigaadi, EMO, kardiointensiivravi ning I kardioloogia osakonna töötajaid, kes päästsid mu 25-aastase poja elu ja kinkisid talle teise sünnipäeva. Tänan pühendumuse, hoolivuse ja empaatia eest! Olete kõik erakordsed!

Liina

Doktor Anu Metsar on mu elu muutnud ja tänu temale elan inimlikku elu. Tänud temale, kes on teinud kaks operatsiooni. Ta minu jaoks elupäästja. Hoidke selliseid.

Harry Kivikangur

Tahaksin enda ja oma pere poolt tänada neid toredad õdesid, kes olid Hiiu III järelravi osakonnas tööl 19.01 ning 30.-31.01 (päevases vahetuses), kui seal oma kallist vanaisa külastamas käisime. Tänu teie lahkusele ja headusele saime oma vanaisaga veeta hetked, mida igavesti soojuse ja tänutundega meenutame. Aitäh teile!!!

Tiina

Tahan tänada doktor Mart Roosimaad ja tema assisdenti minu haigusele kiire reageerimise eest ning doktor Indrek Mikomägi. Vaatamata pingelisele ajagraafikule leidis võimaluse mind ravile võtta, kuna see "sarviline" ei kannata oodata. Aitäh Teile!

Taimi

Käisin korralisel dr Oselini määratud uuringul, kus tuli anda vereanalüüs, käia kompuutertomograafias ja seejärel arsti vastuvõtul. Kõik sujus kiiresti ja oli mugav. Tänan dr Oselini sõbraliku suhtumise ning asjatundliku ravi eest!

Raivo Kruusamäe

Suured suured tänud ja kiitus nii kiire lahenduse leidmise ja abi eest, sooja tunde tekitamise eest. Nädal algas sellise positiivse "süstiga". Aitäh Teile! Jõudu ja jaksu

Merike

Soovin tänada teie arts-residenti K. Juhkami, kes tegi oma tööd ülihästi. Olen teile väga tänulik, et minule väga ärevas olukorras, suutsite mind maha rahustada ja olukorda arusaadavalt selgitada. Kõik toimus öösel kell üks ja teie häälest ja suhtumisest ei olnud ühtegi väsimuse nooti. Suured tänud veelkord.

Sirli

Soovin edastada oma tänusõnad dr Pille Kirjanenile. Milline imeline arst. Arst suure algustähega. Paneb tähele ja hoolib. Elu koosneb hetkedest, mis kõik on patsiendile nii olulised ja eeskätt postiivsed märkamised on nii tähendusrikkad. Näiteks see hetk, kui sa näed, et vaatamata maskidele arst märkab ja tunneb su silmi koridoris möödudes ja võtab selle hetke ning katkestab kiirustamise ja küsib: "Kuidas sul läheb?" Vaatamata sellele, et ma hetkel ei ole tema aktiivse jälgimise ja ravi all. Ma olen nii tänulik, et dr Pille Kirjanen võtab aega, et aidata ka siis, kui see pole otseselt tema vastutuse all. See tähendab nii palju, kui arst paneb tähele ja sa näed, et ta hoolib ja julgustab, vaatamata patsiendi keerulisele diagnoosile ja seisule. Milline imeline arst! Tänan tänan tänan.

Aivi

Tahaks tänada kõiki, kes minuga tegelesid. Hooldajaid, arste, eriti õdesid, kelle nimesi kahjuks ei tea! SÜGAV KUMMARDUS!

Tõnu

Suur tänu kõrva-, nina-, kurguhaiguste arstile dr Millerile ja õendusjuhile Koortile väga asjaliku ja hooliva suhtumise eest. Usun, et sellel kevadel kuulen linnulaulu paremini.

Vello Pettai

Väga sõbralik ja toetav suhtumine. Protseduur (sondi neelamine), mida ma pelgasin ja pidasin väga vastumeelseks osutus tänu meditsiinitöötajatele lausa meeldivaks. Tänan neid südamest.

Malle

Käisin dr Marina Terase ja dr Taimi Lauri juures konsultatsioonis. Arstid on väga professionaalsed, abivalmis. Sain kõikidele küsimustele ammendavad vastused. Olid meeldivad vestlused.

Rain

Sain esimese ööpäeva jooksul intensiivravi õe ja hooldaja poolt väga positiivse kogemuse osaliseks. Ja mitte ühekordselt, vaid kogu ööpäeva vältel. Eriti tore oli suhtlemine hooldaja Marikaga, kes on üdini professionaalne, sõbralik, toetav ja suure empaatiavõimega. Tahtsin arvata, et tänapäeval ehk on meditsiinitöötajad kõik hea suhtumisega oma töösse ja patsientidesse. Paraku see nii pole nagu selgus tänasel hommikul. Olin proovinud mitu korda end ise pöörata, aga valu oli nii suur, et ei saanud tekkinud sundasendist välja. Uuelt hooldajalt sain kohe pragamise osaliseks. Käratas mulle peale, et pean ise saama ja valu liigutamisel jääb mulle aastateks niikuinii. Kui hooldaja juba eos minu olukorda tundmata mulle nii lajatab? Jätab mulje, et ta pole pädev. Inimene võib olla hoolas ja teha oma tööd hästi, aga kui ta patsientidega juba eos halvustavalt käitub, siis on küll jama. Minu varasemad kogemused PERHis dr Olesja Vellendi ja dr Andrus Kikasega on olnud ülimeeldivad. Oleks ainult eelpool kirjeldatud Marikaid teil rohkem! Suur tänu! Lugupidamisega

Heidi Solo

Minu ema, Saima Vinter, viibis ravil pärast teist infarkti ja tänu arstidele, õdedele ja hooldajatele elab ta nüüd oma kodus ja on tohutult tänulik arstidele, järelravile, kes panid ta jalule ja soojast hoolitsusest õendusabis.

Merike Oja

Operatsioon kiirelt ja hästi tehtud, hästi hoitud ja ravitud. Tänud!

Jaak Vassiljev

Tere! Külastasin täna PERH-i patsiendina. Pean tõdema, et olen siiani positiivses šokis kogu sellest tunnist ajast mis ma PERH-is viibisin. Ütlen ausalt, sisenedes tekkis paras segadus, kuhu minna, kuna maja on hoomamatult suur. Abivalmis infolaua töötaja andis suuna kätte ja õigesse registratuuri jõudsin kenasti. Väga selgelt ja arusaadavalt on viidad üleval ning info on tegelikult kõik olemas, kui kerges paanikas pead ei kaota :) Kohtumine dr Ahuniga (mammoloog) oli meeldejääv - kustumatu elamus kogu eluks! Äärmiselt asjatundlik, konkreetne, hea huumoriga ja väga põhjalik. Samuti väärib kiitust ka tema õde, kes oli vaikselt taustajõuks, kuid nende koostöö toimis vaikimisi õlitatult. Doktori vastuvõtult kaks saatekirja näpus suundusin järgmistesse registratuuridesse ja sain tunni ajaga tehtud nii mammoloogi vastuvõtu, geeniuuringuks vere andmise kui ka röntgeni. Kogu protsess sujus nii valutult ja oli niivõrd meeldiv kogemus mis omakorda liigutas väga. Aitäh kogu PERH-ile! See, et suur masinavärk töötab nii õlitatult ei tule niisama. Eriti praegusel ajal, kus kõigil on muresid ja lahendamist vajavaid probleeme rohkem kui üks. Erilised tänusõnad Dr. Ahunile - see värvikas kohtumine jääb pikaks ajaks meelde :) Luban endale ka ühe tagasihoidliku ettepaneku patsiendi vaatenurgast: mammoloogi juurde minnes võiks patsient saada eelinfo milles võiks paluda enne visiiti meenutada oma suguvõsas esinenud pärilikke haiguseid, nende kulgu ja haigestumise detaile. Võib- olla läheb see vastuollu mingi seadusega, kuid see hoiaks väärtuslikku aega kokku arstivisiidil, patsiendi panus võiks olle eelnev kodutöö, mis hoiaks kokku nii arsti kui patsiendi aega. Edu Teile, kogu PERH-i meeskonnale, sellel keerulisel ajal ja kui vähegi võimalik siis ei kohtuks Teiega väga tihti :)

Aili Anton

Perearsti soovil oli mulle broneeritud vastuvõtt dr Baumi juurde. Kogu protseduur registreerimisest kuni vastuvõtu lõpuni oli meeldiv ja asjalik. Sain targemaks ja vajalikud juhised edasiseks. Meeldivat jätku teile!

Aavo

Tahtsin tänada dr Paul-Sander Vahit. Kes märkas ja hoolis. Mul on jälle elamist väärt elu. Ma olen väga tänulik dr Vahile, EMOle ja kogu ortoopedia III personalile. Dr Vahi on imeline arst, mul pole lihtsalt sõnu selle kirjeldamiseks. Aitäh!

Renate

Soovin südamest tänada 14.01.2022 päevakirurgia osakonnas tööl olnud personali. Tõeliselt meeldivad ja sõbralikud naised. Minu jaoks on haigla üks hullemaid kohti, kus olla, aga sealse naiskonnaga, vahetu suhtluse ja naljaga, kannatab aegajalt täiesti olla. Palju edu ja vastupidamist!

Aidi

Kogemus suuresti positiivne algusest lõpuni. Kahjuks ei näinud Dr. Kennet Kõivu, kes mind eeldatavalt opereeris, kuid kiidan nii teda kui sõnumitoojat - väga mõnus, konkreetne ning detailne kirjeldus sellest mis on ja olema saab. Patsiendina tundsin end turvaliselt ning hoituna. Eriline tänu meedikule, kes ärkamispalatis olemise inimliku soojuse, empaatia ning imerohuga mõnusaks tegi. Sain Teile vaid käega viibata, aitäh! Ma ei öelnud hommikul asjata, et kahju on lahkuda. Ei tea põhjust, kuid need kolm ja veidi peale neurokirurgias veedetud päeva oli justkui retk läbi udu, mistõttu löön häbis silmad maha ning tunnistan, et ei mäleta nimeliselt kedagi peale Dr. Kõivu. Kogu neurokirurgia kollektiivile soovin siiralt edu Teie raskes, kuid tänuväärses töös, sinnajäänutele kiiret paranemist. Aitäh kõigile!

Egon Piik

Soovin tänada dr Laksi ja kogu meeskonda, kes mind opereerisid! Soovin teile jõudu ja jaksu. Ja ka neorokirurgia osakonna meeskonda, kes olid ka väga sõbralikud ja abivalmis.

Evelyn Kallaste

Käisin järjekordsel vastuvõtul dr Saretoki juures. Suur, suur tänu! Peale visiiti Teie juurde, tunnen ennast ikka paremini.

Vello Pettai

Suured tänud kogu EMO triaaži meeskonnale, kes olid õhtuses valves 26.10.21 südamliku ja patsiendikeskse suhtumise eest meie lähedase hospitaliseerimisel! Eraldi sooviks isikliku panuse ja abi eest tänada õdesid Natalja ja Sven. Edu, jaksu ja tugevat tervist teile kõigile!

Maria

Tänan II kirurgia õenduspersonali ja erakorralise kirurgia arste ning anestesioloogi, kes opereerisid minu 84 aasta vanust isa ja aitasid kaasa tema paranemisele operatsiooni järgselt. Jõudu ja vastupidamist ka keerukal epideemiaperioodil ja olge terved.

Marge

Tahan väga tänada laupäeva õhtust meeskonda Emo-s (kell 16.00-18.00). Väga toetav ja sõbralik meeskond. Jõudu ja tervist. Aitäh!

Maili

Tere! Soovin tänada ja kiita triaažiõde Kristiina Namnieksi ja õde Inessat väga hooliva ja turvalist tunnet tekitava lähenemise, suhtumise ja professionaalse tegutsemise eest! Palju-palju jõudu ja jaksu ja tervist neile igasse päeva!

Marit

Tänan uroloogiaosakonna vanemõde ja õdesid, kes 20.10.21 sõbralikult ja abivalmilt minuga telefoni teel suhtlesid. Minu venna operatsioon toimus sel päeval ja mure oli suur. Soovin teile jaksu oma töös ja jätkugu ikka hoolimist ning lahket sõna. Suure tänutundega

Anne

Annaksin väga hea hinnangu dr Aili Madissoni tänasele konsultatsioonile ja silmauuringule, samad head sõnad ka teistele töötajatele vastuvõtus ja uuringu teinud õele.

Olavi

Tänan südamest kõiki, kes laupäeval mulle EMO-s professionaalset abi osutasid! Registratuur - see on asutuse visiitkaart... väga viisakas, kiire ja osavõtlik suhtumine patsienti! Meditsiin - tundsin, et parim, mis oli võimalik sel päeval minu heaks teha! Kummardus ja tugevat tervist kõigile!

Priit Pihlap

Sügav kummardus kogu neurokirurgia osakonna meeskonnale tänuväärse töö eest. Eriline tänu dr. Kennet Kõivule, füsioterapeut Tatjana Petersonile, õde Siret Pukkile ja õde Anett Kikasele.

Suule

Tahaksin veelkord tänada neid arste, õdesid-hooldajaid, kes tookord mind ravisid ja tõid mind välja rängast haigusest (teetanus). Andsite mulle juurde tänaseks veel juba 10 aastat. Soovin edu ja jõudu ka praegustele arstidele ja õdedele nende tänuväärses töös.

Lea

Kukkusin põlve peale ning põlv läks väga paiste. Nii väga valutas ja ei saanud haigele jalale toetuda. Pöördusin PERH-i. Väga suured tänud Ortopeed Andrei Safjanovile, kes lasi teha uuringud ning määras ravi. Selle tulemusena ei ole mingeid kaebusi. Kohe näha, et dr Andrei Safjanov teeb oma erialast tööd hästi. Veelkord tänan südamest teie arsti, kelleta ma terveks poleks saanud. Soovin kogu PERH-i kollektiivile jõudu ja jaksu.

Sulev Lord

Peale rasket juhtumit viidi mind PERH ortopeedia I osakonda ning tehti kaks jala operatsiooni. Tahaksin südamest tänada kogu osakonna personali abi ning meeletult toreda suhtumise eest. Koormus on suur, aga kõigi eest proovitakse maksimaalselt hoolitseda. Olen tõesti tänulik ning nii head kogemust pole mul elus haiglaga olnud. Suured tänud ka valuravi õele, kes raskel hetkel appi tuli (kahjuks nime ei tea). Jõudu ja edu Teile!

Karin

Igal inimesel on vähemalt üks sünnipäev - siis kui ta siia ilma sündis, aga mõnel on neid sünnipäevasid mitu. Ja alates sellest aastast on ka minul: päev, mil ma sündisin ja 29. august, kui sattusin jalgrattaõnnetusse. Lisaks mõningatele luudele, mis kukkumisel katki läksid, käis pea suure hooga vastu maad. Kiiver oli peas ja päästis mind halvimast ise purunedes, aga löök oli nii tugev, et tekkis koljualune verevalum ja ma olin ühe jalaga teispoolsuses. Ilma kiivrita oleks mõlema jalaga teisel pool olnud ja ma kindlasti ei usu, et seda teksti suudaksin trükkida. Tahaks tänada kõiki PERH-i arste eesotsas Artjom Duganiga, kes mind siiapoole tagasi tõid ja tasapisi uuesti elust arusaama õpetasid. Esimesed 2 päeva, kui olin neurokirurgia intensiivis, olin korralik kapsas, hiljem 2 nädalat neuroloogia intensiivis tuli elu vaikselt tagasi ning tuletasin lõpuks uuesti meelde ka kõndimise. Nüüd olen juba teist nädalat taastusravis, kus käib mu taastamine haiglajärgseks eluks. Elame veel! Aitäh PERH-i arstid, õed ja põetajad, ilma teieta poleks see võimalik!

Andres

Kallis PERHi pere! Avaldame südamest tänu kogu Teie personalile! Meie pere abikaasa, isa, vanaisa ja vanavanaisa Heino sattus teie kliinikusse märtsi lõpus tänu koroonasse haigestumisele. Olukord tundus kohati täiesti lootusetu. Heino veetis kokku Teie haigla erinevates osakondades 178 päeva (nädal vähem kui 6 kuud), nendest intensiivraviosakondades 164 päeva. Ja 23. septembril astus ta taas omal jalal üle oma koduukse läve. Seda tänulikkust Eesti meditsiini, arstide, õdede, hooldajate ja kogu personali suhtes ei ole võimalik sõnadesse panna! Siin said kokku inimene, inimlikkus, hool, armastus, pühendumus, teadus ja professionaalsus. Eraldi soovime veel tänada Regionaalhaigla Hiiu I järelravi osakonna inimesi Igorit, Tiinat, Julijat, Anželat, Svetlanat, Nadeždat, Irinat, Jelizavetat, Ritat, Arinat, Annat, Elenat, Svetlanat, Innat, Antoninat, Mariat, Yuliat, Marinat, Irinat, Mariannat ja Terjet! Täname! Kogu Heino pere

Kristel

Tahtsin lihtsalt tänada hooldaja Valentinat, õde Anettet ja õde Jelenat, et nad lisaks professionaalsele abile aitasid mind ka moraalselt.

Sergei

Käisin teada tuntud ebameeldival gastroskoopia protseduuril. Olin kohutavalt närvis ja kartsin. Protseduuri aitasid läbi viia kaks õde, keda tahaksin kiita. Noorem neiu julgustas mind öeldes, et olen tubli ja varsti on kõik tehtud. Vanem naisterahvas tuli pani käe mu pea peale ja tegi pai. Teate, selline inimlikkus, mõistmine ja empaatiline žest aitas selle protseduuri üle elada kõige närvilisemal ja kartlikumal inimesel. Aitäh!

Eva-Liisa

Avaldame suurimat tänu II siseosakonna raviarstidele dr. H. Ilumetsale ja dr. K. Soonele ning kõigile osakonna õdedele, põetajatele ja hooldajatele. Põhjalik, toetav, professionaalne, hoolitsev ja inimlik suhtumine raske haigusega eaka proua ravimisel. Tervist teile ja teie peredele! Urmas, Elo

Elo

Tere! Täna hommikul käisin päevakirurgias, et eemaldada labajalal olev dermatofibroom. Tuleb tunnistada, et nii meeldivat kogemust pole ma tervishoius ammu kogenud! Kõik, alates õdedest kuni arstideni, olid äärmiselt sõbralikud ja see teeninduse tase oli väga-väga kõrge! Minu suurimad tänud kogu päevakirurgia personalile! Lugupidamisega

Rein

Sattusin EMOsse kiirabiga tugevate valude pärast.Tahan siiralt, kogu südamest tänada kogu vahetus, kes oli valves. Eriti soovin kiita dr. Aleksei Dolgovi, kes väga aitas mind, tõeline professionaal ja väga hea suhtleja. Õnn, kui kohtud selliseid arste ja inimesi. Üldse, kogu PERHi pere on minu elus supertähtsad inimesed. Eriti hematoloogia, ortopeedia jm osakonnad, tänu kellele ma elan ja rõõmustan.

Natalja Galtsova

A very pleasant visit to donate blood that left me thinking already of the next time I will donate. Thank you! + Excellent Support from the staff + Easy to find + Very clean and positive atmosphere + Next to a restaurant + Sense of privacy + Gift after the donation - Not all instructions where in English so it took me a bit more time as an English speaker to find my way around.

Markos

Tänuavaldus kogu III intensiivraviosakonna kollektiivile. Oleme üksteise eludes põhjusega. Täname, et olete olemas, et ei väsiks teie vaim ja vägi tegemast tööd, mis toob koju tagasi armsa abikaasa, pojale isa, venna, hinnatud sõbra, päästja ja kolleegi kiirabisse. Olete imelised! Mart Vare perekond ja lähedased

Eve Jõesaar

Doktor Piret Kaarde! Imeline arst! Kui teismeline tütarlaps tuleb operatsioonijärgselt kontrollilt ja ütleb, et selle arsti juures tahaks kasvõi iga päev käia, siis see on imeline tunnustus arstile. Aitäh Teile sooja südame ja suure tarkuse eest!

Reet

Dr Triin Tammeleht kuulas mind tähelepanelikult ära ning jagas asjalikke selgitusi. Need selgitused aitasid mul mõista, et paranemine on ootuspärane ning muretsemiseks puudub põhjus. Aitäh!

Enn

Tahan tänu avaldada dr Martin Kebale, kes igapäevaselt helistas ise ja andis mu raskes seisundis abikaasa tervisliku seisundi kohta infot. Praegu on mu vanemad, ema Pärnu haiglas ja isa Haapsalu haiglas ning sealt on väga raske infot kätte saada. Seda enam hindan dr Martin Keba poolt kulutatud aega minu informeerimiseks. Palju tänu ja palju tervist, dr. Martin Keba!

Tiiu

28. juulil käisin EMOs, sest kukkusin läbi eterniitplaatide kanalisatsiooni auku. Valud olid meeletud, mõtlesin, et jäängi sinna. Karjusin nagu rattapeal. Telefon oli vöövahel täiesti puru ja kõveraks läinud. Sõitsin Jõgeva traumapunkti, kus tehti röntgen ja öeldi, et ribid katki ei ole. Valud olid aga suured ja pöördusin ikkagi ka Tallinna EMOsse. Õde, kes vastu võttis, pani mulle proriteediks kollane ja ma olin väga tänulik. Arst, kes vastu võttis, küsis küll, et miks te siia tulite, te ju käisite juba Jõgeval, aga ometi võeti vere- ja muud proovid ja saadeti ultrahelisse. Ultraheli viis läbi Marie Soms, kes tegi seda ülima põhjalikkusega. Ehkki mul valutas parem külg (hiljem märkasin, et ka mujal oli sinikaid ja kriimustusi), vaatas ta läbi nii maksa kui põrna, ehk siis risti-läbi kogu kõhuõõne, neerud ja vaagna. Ja kui rääkisin, kus suuremad valud on, arvas, et kõhred on katki ja kui paremaks ei lähe, peab ikka MRT tegema. Olin südamest liigutatud tema põhjalikkusest, tema suhtumisest nii minusse kui uuringusse. Jätsin nime meelde, et kui teinekord vaja ultraheli teha, siis katsun tema juurde sattuda.

Margit

Käisin doktor Kerge vastuvõtul. Olen vaimustuses, kuidas doktori suhtub oma töösse ja suhtleb patsiendiga. Väga professionaalne. Ammu pole sellist arsti näinud. Suur tänu!

Natalja

Vähk - diagnoos, mis tõmbab ka tugevaimad isiksused põliti, jättes alles vaid hirmud, teadmatuse ja riismed elatud ajast. Diagnoosiga algab uus ajastu, kõik eelnev elukogemus enam ei loe. Ja siis tuleb tulla haiglasse. Võiks ju arvata, et kuna vähipatsiente on palju ja haiglas olevad töötajad võtavad sind, nagu ühte konveieril liikuvat mutrikest, siis minu kogemus I kiiritusravi osakonnast ütleb hoopis miskit muud. Selles osakonnas töötavad ainult über inimesed - sõbralikud, kannatlikud, alati naeratavad ja vajadusel lohutavad, toetavad, kannatlikult taas ja taas selgitades inimesele tema hetkeolukorda, rahustades ja igal ajahetkel olemas olles. Imetlusväärne! Aitäh teile, kes te pühendumusega hooldate ja aitate meid, patsiente, läbida raske ravi kadalippu, jättes meile alles võimaluse olla inimene kõikides oma variatsioonides. Kergeid patsiente soovides, Aivar Saaremaalt ja jänes Kelly Hiiumaalt

Kelly

Kukkusin 06.04.2021 kella 8 paiku hommikul Sõle pst libedal kõnniteel kogu keha raskusega vasakule käele. Hetkeks läks süda pahaks, aga suutsin siiski vasakut kätt lahaseasendis kinni hoides koju jõuda. Panin valutavale kohale jääkotid, tegin käest mobiiliga foto ja saatsin perearst dr. Talvi Sule meilile. Siiski helistasin perearstide infotelefonile ja sealt soovitati kohe kiirabi kutsuda. Kiirabibrigaad tuvastas kohe luumurru ja viis mu EMO-sse. Seal tehti ruttu kõik vajalikud protseduurid ja dr. Aleksandr Pirajev tõmbas mu randmeluud paika. Kaaluti ka operatsiooni, aga mul oli kodus koroonahaige abikaasa ja ma ei oleks saanud haiglasse ravile jääda. Olen südamest tänulik kiirabibrigaadile, mind ravinud dr. Aleksandr Pirajevile, õdedele, protseduuride tegijatele ja dr. Tiit Kanarikule, kelle töö tulemusena sain käe taas toimima. Aitäh!

Mariina Mälk

Saabusin EMO-sse kiirabiga suurte valudega abaluus ja rindkeres peale 8 magamata ööd, millest oli tingitud ka kõrge vererõhk. Äärmise põhjalikkusega tegeles minuga arst Artjom Kolotõgin. Tõeliselt pühendunud ja suure südamega inimene. Aitäh, talle selle eest!

Madel Pugi

Soovin südamest tänada kõiki kardiointensiivravi osakonna arste, õdesid ja hooldajaid, kes ravisid ja hooldasid minu isa ning tegid tema viimased elupäevad nii mugavaks kui sellise raske seisundi puhul on võimalik. Tean, et ta sai teie osakonnas parimat ravi. Soovin teile palju jõudu, kannatlikku meelt ja kõike-kõike head.

Julika

Soovime südamest tänada PERH palliatiivravi osakonna personali, sotsiaaltöötajaid ning õendusabi osakonda lihtsalt imelise töö, toetuse ja pühendumise eest meie (vana)ema haiglasse sattumisest selle aasta jaanuaris kuni tema lahkumiseni juulikuus. Ajal, mil koroonapuhangu tõttu olid olud tavalisest veel topelt segasemad, aitasid nimetatud osakonnad koostöös meid väsimatult info, nõu ja jõuga ning andsid meile südamerahu, et lähedane on oma raskes seisundis hoitud ja hoolitsetud. Täname teid siiralt teie ennastsalgava töö ja pühendumuse eest, eriti nii keerulisel ajal, ja soovime palju jõudu edaspidiseks. Patsient Helmi perekond

Sirli

Tulin EMOsse õhtul seoses sellega, et oli sõrme turse (sääsk või putukas hammustas). Turse all oli ka abielusõrmus. Ise üritasime niidiga sõrmust ära võtta, aga meie katse ebaõnnestus. Tulin EMOsse ja kartsin, et mind ei võeta vastu sellise tühja asjaga. Aga inimesed olid väga lahked, ka registraator, ja meedikud aitasid kiiresti. Erilised tänusõnad arstile ja EMO traumatoloogia med.õele (töötasid 14.07 ca kell 21.00 EMOs), kes kahekesi toimetasid professionaalselt ja tegid uskumatult head tööd! Said sõmuse kätte - fantastiline oskus. Tänan väga!!! Paraku nimesid ma ei küsinud.

Julia

Mega suured tänud dr Riina Vettusele! Tänu tema reageerimisele sattusin teie haigla kardiointensiivi ja tänaseks tunnen end suurepäraselt. Arst vaatas inimest tervikuna ja ravis ka teisi probleeme. Suurepärane hool ja armsad inimesed. Veelkord suurimad tänud maailma armsamale tohtrile.

Lille Laube

Soovin kiita ja tänada oma arsti! Tulin Vappu Zobeli juurde tükiga rinnas. Vajasin operatsiooni, mille dr Zobel tegi. Tõesti kuldsed käed, kõik on väga korralik! Arst tegeles patsiendiga ja vastas kõikedele küsimustele. Pärast operatsiooni tuli kohe palatisse ja jutustas kõik ära. Väga sõbralik arst. Tänan kõiki PERHi töötajaid naistehaiguste osakonnas.

Jelena

3. juunil tehti mulle südame sunteerimise operatsioon, kirurg M. Alver. Täna möödub sellest 4 nädalat ja kosumine läheb hästi. Tahan tända kõiki neid arste, õdesid ja hooldajaid, kes minu eest hoolitsesid nii intensiivis kui osakonnas. Tänu teile kõgile kirjutati mind 11. juunil kodusele ravile. See kõik oli ühe loo õnnelik lõpp, mis algas 26. veebruaril infaktiga kodus ja kiirabi sõiduga EMOsse, sealt uuringule ja dr. Lapidus paigaldas stendi. Märtsis pidi toimuma uus uuring ja lisa stentide paigaldamine. Raviarst dr. Heinpalu-Kuum konsulteeris dr. Lapiduse ja dr. Alveriga. Arutelu tulemusel jõuti järeldusele, et pikemat perspektiivi silmas pidade on sunteerimise operatsioon otstarbekam, millele andsin nõusoleku. Veelkord suur tänu kõile selle hooolitsuse eest.

Riho

Tundsin end väga kehvasti, aga tänu kiirabi, EMO personali, raviarsti Marika Heinpalu-Kuuma ja tema tiimi professionaalsele tegutsemisele sain oma hädadest seekord jagu. Südamlik tänu kõigile. Nad on parimad.

Tiina

Tänan kõiki PERHi töötajaid, kes aitasid minu isal insuldist üle saada ning kelle abil õnnestus isal jagu saada ka tekkinud kõnehäirest. Tänan kogu südamest kõiki neuroloogiaosakonna õdesid, abipersonali, arste ja logopeede! Suur tänu!

Irene

Kirjutan Teile, kuna usun, et iga positiivne kogemus on ära märkimist väärt. Tahaksin tänada päevaravi toimekat meeskonda, kes vaatamata keerulisele igapäevatööle, mis on kindlasti emotsionaalselt väga raske, suudavad vähemalt mind panna tundma ennast heas mõttes oodatuna, nagu oleksid taas vanade sõpradega koos. Esimesest päevast peale olen saanud super sooja kohtlemise osaks, ei puudu sealt ka huumor, mida ilmselt mõistavad vaid need inimesed, kes seal viibivad. Kes rohkem, kes vähem. Eriline tänu läheb Edale, kes juba loeb mõtteidki, kuidas patsiendi olemine võimalikult mugavaks muuta. Kes soovib patja, kes tekki, kes mõlemat... Soovin Teile jõudu ja rõõmsat meelt saabuvaks kevadeks. Olge ikka sama toredad, kui siiani.

Sigrid

Tere! Soovin tänada LOR arsti, kes võttis 01.03.21 hommikul veidi enne 9 mind vastu võttis ning oli väga hooliva ja professionaalse suhtumisega. Loodan väga, et tänusõnad jõuavad arstini edasi. Kahjuks ei mäleta enam tema nime. Tänades

Stiina

Tahan südamest tänada dr Elari Valku ja uroloogia osakonna õdesid teie põhjaliku töö, sõbraliku ja toetava suhtumise eest. Jõudu ja jaksu teile sellel raskel ajal!

Fredy

Tere! Selliseid õdesid, hooldajaid ja arste leidub vähe nagu on seal osakonnas. Tõesti, hämmastav millise rõõmsa meelega nad sinusse suhtuvad, kui abivalmid ja rõõmsad nad on. Kuidas neil on nägu alati naerul ja aitavad sind pisiasjadega ning pakuvad välja lahendusi, kuidas sinul parem oleks. Kuidas nad igal hetkel tulevad ja aitavad. Kuidas hommikul kell 6, kui kraadimine on siis ei pane täistulesid põlema vaid tulevad vaikselt ja teevad oma tööd ära, nii et haige saab edasi magada. No ülim. Lisaks enne operatsiooni ei tohi juua, kuna mul oli alles lõunaajal, siis oli janu suur, pakuti välja et võin suud loputada. No ülim! Või siis selili sain hambaid pesta neerukausiga. Jällegi pisiasjad aga minu kui haige jaoks nii olulised ja suured ja head. Aitäh, et teete oma tööd just nii hästi ja nii südamega nagu teete ning loodan, et jõuate edaspidi täpselt sama südamlikud olla! Edu teile ja tänan teid väga, et muutsite minu sealviibimise võimalikult meeldivaks ja kuigi saabusin valudes siis lahkusin naeratus näol :)

Regiina

Tere. Käisin täna tegemas soole uuringut. Kõik toimis väga inimlikult ja professionaalselt. Tänan kogu meeskonda!!! Päikest teile kõigile!

Kaisa

Tänan Jaan Teppi ja päevakirurgia naiskonda meeldiva ravikogemuse eest! Imelik on öelda, et sa tunned ennast keset koroonat opilaual õnnelikuna ja pärast kokkunõelutuna õnnelikult, aga nii see oli. Kirurg, õed ja lõpuks hooldaja soojendatud tekikesega - suur aitäh teile abi ja hoolivuse eest!

Liivi

Tere! Soovin tänada kiirabi brigaadi, kes käis Jüris 17.01 umbes 14.30 paiku. Mul oli suur ninaverejooks. Arst ja õde olid väga abivalmis, sõbralikud ja professionaalsed minuga tegelema. Kuna kohapeal korda ei saanud, viisid mu EMO-sse. Unustasin kahjuks nimed küsimata. Suur-suur tänu. Teete väga tänuväärset tööd, eriti praegusel raskel ajal.

Vaiki

Soovin tänada dr Evi Gluškot väga meeldiva ja professionaalse abi eest. Dr Gluško oli hooliv ja positiivne suhtleja ning pakkus täiendavalt lisauuringuid (mammograaf), mille sai väga mugavalt samal päeval teostada. Oli väga positiivne kogemus ning vajadusel pöördun edaspidigi kindlasti tema poole.

Ulvi

Soovin südamest tänada oma südameoperatsiooni meeskonda, eesotsas dr Margus Alverit, kes mu südamele korraliku remondi tegi. Suured tänud dr Sirje Sullingule, kes mind operatsioonijärgselt ravis - tema ääretult rahulik oleks teeb iga patsiendi terveks. Suured tänud kogu kardiokirurgia osakonnale: arstidele, õdedele, hooldajatele. Teie ääretult sõbralik ja postiivne suhtumine patsientidesse on imetlusväärne. Mul oli lisaks kardiokirurgia osakonnale au viibida ka II kardioloogias :), mis samuti jättis väga sümpaatse mulje. Suured tänud dr Kairit Palmile ja dr Aet Saarele, kes andsid suure panuse minu tervenemisele. Te kõik olete oma ala tipud, suured tänud!!!

Arvo

Tahan tänada kogu osakonda ja dr A. Laksi, kes on väga sõbrali ja seletab kõik ära väga selgelt ja arusaadavalt. Ja muidugi neorokirurgia osakonna meeskonda ka, kes olid väga abivalmis ja sõbralikud! Jõudu ja jaksu teile.

Evelyn Kallaste

Tänan dr A. Valterit oma kena, südamliku ja professionaalse suhtumise eest patsienti. Olete ideaalne arst!

Jaan Kurm

Doktor Piret Kaarde! Väga hea arst! Olen väga tänulik, et operatsiooni tegi Piret Kaarde. Minu tänutunnet on võimatu sõnadesse panna. Suur tänu ja edu edaspidi! Lugupidamisega

Ülle

Saabusin Rapla haiglast erakorralise kirurgia osakonda ja ei jõua imetleda teie personali professionaalsust. Tööd oli väga palju, arstid ja õed liikusid enamasti pea jooksujalu, ometi olid kõik töötajad väga heatahtlikud ja osavõtlikud. Teie töös ei ole eksimine lubatud, ka puhkehetkeks töö ajal mahti ei jätku. Tänan kogu osakonda, imetlen kõigi töökust ja soovin teile õnne ja jõudu!

Eha Meidla

Olen ääretult tänulik kogemusnõustajale Merike Värik, kes suudab anda väga head nõu. Rahulik, tasakaalukas ja meeldiv vestlus nii teabetoas kui ka telefoni teel. Igale küsimusele saab asjakohase vastuse ja igale hirmule piiri. Suur-suur tänu!

Liia

Tahan tänada dr Valentina Semjonovat. Olen õnnelik, et sattusin just tema patsiendiks. Väga tähelepanelik, hooliv, rahulik arst. Mäletab kõike, mis eelmisel visiidil rääkisime. Väga põhjalik ning sain vastused kõikidele oma küsimustele. Aitäh! :)

Kristel

Tänan dr Priit Melnikut ja kogu tema meeskonda armastuse ja hoolivuse ees! Tänu Teile olen taas tervise juures ja oma pere keskel! Tean nüüd, millist tänuväärt ja rasket tööd teete ja tunnen väga suurt austust. Soovin rahulikku jõuluaega ja aastavahetust! Jõudu kogu PERHi personalile!

Liivi Tõnissaar

Ma sooviks tänada EMO personali ning teie arste, kes sellises keerulises olukorras said juba kaks korda aidata ning leevendada valu, avastada probleemi ning alustada ravi. Ma nägin ise kui palju patsiente ning covid-patsiente teil on ning sellega mu tänud aina suuremad. Inimesed on väga sõbralikud ning professionaalsed. Lugupidamisega ning tänulik

Deniss Kumlander

Täname Põhja-Eesti Regionaalhaigla Keemiaravi osakonna kollektiivi ja eriline tänu dr Rooneemele! Suur aitäh, et tegite meie varalahkunud isa viimased nädalad nii meeldivaks, kui see selles olukorras võimalik oli. See, millise pühendumusega te oma rasket tööd teete, on imeltusväärne!

Kadrian ja Marian

Tänan südamest dr Enn Tuulikut ja dr Indrek Mikomäge ning tema opirühma professionaalse ja perspektiivitundega tehtud operatsiooni eest! Samuti suurim tänu teile hoolivuse ja selgituste eest taastumisperioodil. Taastumisperioodi edukuse eest tahan tänada logopeede Tiina Suve ja Veronika Raudsalu ning sidumisõde Jelenat, samuti 11. korruse õdesid ja sanitare väga südamliku ja meeldiva suhtumise ja hoolivuse eest. Teie professionaalne ja patsiendikeskne töö võimaldas mul sujuvalt oma igapäevategevuste juurde tagasi pöörduda. Jõudu, tervist ja vastupidavust Teie äärmiselt tänuväärses tegevuses! Mõnusaid jõulupühi ja optimistlikku aastavahetust! Lugupidamise ja parimate soovidega

Toomas Haldma

Tänan südamest kõiki kardiokirurgia osakonna arste, õdesid ja hooldustöötajaid, kellega kokku puutusin ja kes kõik minu operatsioonist kiirele taastumisele aluse ladusid. Minu eriline tänu kuulub kardiokirurg dr Margus Alverile, kardioloogidele dr Sirje Sullingule ja dr Marina Sungalovskajale. Te teete suurepärast tööd! Jõudu ja vastupidavust kõigile! Jääge terveks!

Ülo Peets

Tahaksin tänada dr Diana Loigomit tema tähelepaneliku hoole eest, mille tulemuseks on aasta elule juurde saadud. Dr Dianale ja kogu osakonna meedikutele kauneid jõule, lahedat ja rahulikku aastavahetust. Head uut aastat! Jääge terveks!

Vello

Soovin tänada neurokirurgia personali, kes oma meeldiva oleku ja abivalmidusega kogu haiglasoleku meeldivaks muutsid. Aitäh Triinu, Herdis, Margit, Hanna ja Anett! Erilised tänusõnad dr Ilmar Kaurile järjekordse elumuutva operatsiooni eest. Aitäh hea suhtumise, positiivsuse ja südamega tehtud töö eest (vaatamata sellele, et resident isesulavaid niite ei pannud - NALI! :) )

Eneli

Suured tänud dr. Mari Rõigasele! Käisin tema käe all ninaoperatsioonil, enne ja peale seda ambulatoorsel vastuvõtul. Dr. Rõigas on sõbralik, positiivse suhtumisega ning kiiduväärt on ka see, kui kiiresti ja sõltumata päevast vastab e-maili teel patsiendi küsimustele. Oma professionaalse käega tegi ta mu ninaga imet. Aitäh! Tänud muidugi ka anestesioloogile ja kogu päevakirurgia meeskonnale.

Tiia

Soovin tunnustada oma raviarsti dr Allan Avi, tänan kõiki neurokirurgia osakonna õdesid ja hooldajaid. Aitäh kõige eest!

Viivica

Viibisin haiglas uuringutel, väga toreda ja sõbraliku kollektiiviga osakonnas. Tundus, et inimesed tegid oma tööd rõõmuga. Sooviksin tänada oma raviarste: Silja Kullamaad ja Ande Lindmäed. Väga heade soovituste eest füsioterapeudi Marika Dodjaki ja uuringu arsti Merike Porosaart. Lahkusin haiglast positiivsete emotsioonidega. Soovin teie kollektiivile põnevaid väljakutseid. Tänusoovidega Kaja

Kaja

Tahan tänada teie haigla personali, ei aitasite minu isa. Ta tunneb end hästi. Suur tänu teile!

Olesja

Külastasin 19.08 õhtul EMO-t ja tahan tänada registraatorit (Dzamila Koppel) väga meeldiva ja viisaka teeninduse eest! Samuti tänan kogu meditsiinilist personali!

Kersti

Avaldan suurt tänu tulemusliku ravi eest ravijuht dr. Indrek Orole, kiiritusravi planeerijatele, valveõele ja kogu 4. kiirendi personalile, kes pika raviperioodi jooksul olid väga osavõtlikud ning professionaalsed. Neid inimesi tuleb hoida ja väärtustada.

Jaki

Kirjutan oma vanaema Ester Karjus palvel, et tänada teda aidanud EMO arsti Hardi Vilt ja õde Natalja Lagun. Siiras tänu teile ja kogu kollektiivile EMO-s.

Kairit Leppik

Soovin südamest täna dr Maigi Eisenit ja tema kaasarste, kes pikaaegsele nahaprobleemile nii kiirelt ja suure tähelepanuga reageerisid. Ja sama meeldiv oli ka arstide soe ja hooliv suhtumine. Tänan veelkord!

Geogina

Tänan ja teen sügava kummarduse Teie asutuse uroloogiapolikliiniku ja uroloogiaosakonna töötajatele - oma ala proffid ja pühendunud inimesed. Soovin neile selles raskes ja vastutusrikkas ametis kannatlikust, tervist, jõudu ja jaksu. Suur aitäh!

Gennadi Baranov

Tere Tänan erakorralise meditsiinosakonna töötajaid kiire ja sõbraliku abi eest! Sain oma hüppeliigese venitusele kiiresti abi. Lugupidamisega Claude Kaasik

Claude Kaasik

Tere! Sooviks teha maani kummarduse kiiritusravis töötavatele tehnikutele ning õele (Kärt). Mitte vaid see mida nad teevad, vaid KUIDAS nad seda teevad. Mentaalselt ja lõpus ka füüsiliselt on see teekond raske ehk iga päev seal käia. Tänu nende inimeste suhtumisele oli see teekond tunduvalt kergem. Mul ei tekkinud kordagi tunnet, et ma olen lihtsalt järgmine patsient (samas arvestades, et päevas käib neid sealt väga palju läbi), vaid et ma olen kohas, kus see, kuidas ma end tunnen, läheb korda, päriselt. Kuna ravis väga suurt rolli mängib Sind ümbritsevate inimeste suhtumine. Seega veelkord suured-suured kummardused ja tänud sellele super meeskonnale, kelle tänuväärse töö tulemused mõjutavad paljusid inimesi.

Merje Kärner

Sattusin kõhutraumaga 30. juuli öösel EMOsse. Tahan tänada kogu personali, kellega sel ööl kokku puutusin. Suured tänud kõikidele arstidele ja õdedele. Vaatamata sellele, et kõik protseduurid tehti öösel, olid kõik väga sõbralikud ja heatahtlikud.

Merit

Tänan dr Priit Melnikut, mind opereerinud kirurgi, hooliva ja toetava suhtumise eest, soovin edu ka edaspidiseks!

A

Tänusõnad dr Merike Johansonile ja kogu II järelravi personalile. Tänan toetava ja mõistva suhtumise eest. Edu ja jõudu selles raskes töös!

Maksim

Soovin avaldada tänu patsiendisõbraliku ja professionaalse teenindamise eest mammoloogiakabineti õele Olga Šnitkole ja registratuurile nr 15.

Rimma Batša

Ööl vastu esmaspäeva (12.07) oli EMOs tööl väga sõbralik ja heatahtlik klienditeenindaja, kes tegi oma tööd hingega. Selliseid inimesi võiks rohkem meie seas olla, aitäh! :)

Grete

Soovin tunnustada dr Indrek Mikomägi ja kogu PERHi pere minu ravil. Kui väga professionaalne ravi saab kombineeritud esmaklassilise patsiendikogemusega, siis raske on paremat soovida.

Robert Kitt

Tere! Sooviksin tänada EMO kolleege. Pöördusin põlvetraumaga 28.06.20 EMOsse. Vastuvõtt, uuringud sujusid erakordselt kiirelt ning personal oli väga abivalmis. Tegemist tõenäoliselt väga tegusa ja töise nädalavahetusega. Kõike head ja palju jaksu!

Marelle Maiste

Algatuseks siis: PERH-s 22.05.2020-02.06.2020; EMO, Üldsisehaigused, 1. sisehaiguste osakond, osakonna 1. intensiiv, osakonna 2. intensiiv, palat, Kardiointensiivravi intensiivravi 1. aste, palat... ja paranenuna koju. Minu tänusõnad hooldajatele: armsad hooldajad, aitäh! Natalia Alekseeva, Valeria Tensina, Ilona Nurk! Te ei ole vaid hooldajad, olete ka väga head inimesed. Abivalmid, rahulikud, sõbralikud, head suhtumises ja suhtlemisel. Abi on kõiges ja abi tuleb iga palumise peale. Tänan ka kõiki teisi hooldajaid, õdesid ja arste, kellel jagus soovi, aega ja jaksu minuga lausa personaalselt toimetada. Siiras tänu tolle päeva ja tunni EMO valvearstile (kahjuks ei tea nime), kes mind osakonda võttis, uuringutele saatis ja haiglasse jätmise otsustas. Tõeliselt hea arst... hoolas arstina ja muretsev inimesena. Väga soovin tänada arst Kristiina Püvi koos arst mees-kolleegiga (kahjuks ei tea kolleegi nime), füsioterapeut koos arst-residendiga (kahjuks ei tea nimesid, mistõttu esile tuua ei saa). Neil kõigil jagus aega nii ravimiseks kui ka vestlemiseks, tavaliseks inimlikuks vestluseks, mis ravib ja taastab rohkemgi kui mistahes tablett või kapsel. Palju tänu Kardiointensiivravi osakonna arstile ja õdedele (samuti nimed teadmata), kes toimetasid elektrilise kardioversiooni ja taastasid normaalse siinusrütmi. Südamlik tänu teile kõigile. Ükski sõnades väljendatud tänu pole piisavalt suur, et mõtetes oleva tänu suurust kujutada ja tajutavaks teha.

Robert Maiste

Soovin tänada PERHi EMO arsti dr Rait Bessanovit, kes oli eile minu arst. Dr Bessanov tegutses professionaalselt ja oli hoolimata suurest töökoormusest äärmiselt rahulik, sõbralik ja tore. Tegutses rästikuhammustuse puhul väga teadlikult ja tegi põhjalikult teste. Ta peaks olema eeskujuks paljudele arstidele.

Siim

Tere! Soovin tänada EMO ja erakorralise kirurgia töötajaid väga asjaliku ja sõbraliku teenuse eest! Olen väga tänulik! Päikest! Ave-Gail

Ave-Gail Kaskla-Kuprys

Tänan südamest kõiki töötajaid kellega kokku puutusin nende hooliva ja südamliku suhtumise eest. Olete kõik oma eriala parimad. Edu teile teie töös.

Aili

Tahan südamest tänada PERHi inimesi EMO-s, dr Kadri Lilienthali ja nefroloogia osakonna õdesi ning hoodajaid, teie põhjaliku töö, sõbraliku ja toetava suhtumise eest. Jõudu ja jaksu teile!

Alfret Timberg

Viibisin puusaliigese endoproteesimisega seoses haiglas 31.5-5.6.2020. Saan jagada vaid kõige paremaid tänusõnu kogu minu eest nendel päevadel hoolitsenud personalile! Kõik olid äärmiselt sõbralikud, professionaalsel tasemel enesekindel tegutsemine oli inimlikult loomulik ja sujuv. Suur tänu!

Indrek

Soovin tänada kogu minu juhtumiga seotud personali ja mind opereerinud dr Põderit. Minu haiglas viibitud kahe nädala jooksul tehti mu olemine mugavaks, reageeriti kiirelt probleemidele ja arvestati minu soovidega. Jöudu ja tervist köigile!

Merike

Tänan dr Rein Viilut, tänan kõiki neurokirurgia osakonna õdesid ja hooldajaid. Olete suurepärased inimesed. Soovin Teile jõudu ja jaksu sellel tänuväärsel tööl. Aitäh kõige eest!

Rein Jürgenson

Proovige endale ette kujutada, et oled lõiganud ketaslõikuriga küünarvarre kohalt läbi arteri ja kõik muu, mis seal lõigata on, ning kiirabi sõidutab sind lõikuslauale, mis on valmis pandud sinu käe amputatsiooniks. Kujutasite? Ja nüüd kujutage ette ärkamist pärast operatsiooni kirurgi hääle peale, mis palub sõrmi liigutada – jah, sul on käsi küljes ja su sõrmed liiguvad! Kui suutsid neid kahte hetke ette kujutada, siis kujutad ka ette, kui tohutult tänulik olen haigla inimestele. Eriti aga kirurgidele, kelle professionaalsus ja kujutlusvõime mu käe ja elu päästsid – aitäh, Indrek Soosaar, Kristo Kask ja Andres Idla!

Peep

Tere! Tahan väga TÄNADA neurokirurgia osakonda! Viibisin mõned päevad seal ja suhtlus ning hoolitsus oli nii tore, armas ja väga tasemel. Ma olen nii meeldivalt üllatunud ja väga tänulik kogu personalile! Teil on seal nii puhas! (Uskuge, see on mainimist väärt!) Ma küll loodan, et niipea tagasi tulema ei pea, aga samas... tuleksin hea meelega! SUUR AITÄH minu arstile, õdedele nii öösel kui päeval! (Nimede peale mul mälu pole) Veelkord - SUUR-SUUR AITÄH JA SUUR KUMMARDUS TEILE!!!! Ilusat saabuvat suve

Merlyn Nõmmik

Soovin tänada dr Taimi Lauri lahke suhtumise ja põhjalike uuringute eest ning õde Avelin Linkovit julgustuse, rõõmsameelsuse ja ohtra informeerimise eest. Arsti juures ei käida positiivsete emotsioonide saamiseks, kuid ikkagi on meeldiv ja tekib hea tunne, kui lisaks minu tervisemurega tegelemisele on arst nii osavõtlik ja tähelepanelik.

Rita

Soovin tänu avaldada äärmiselt toetavale ja heatahtlikule dr Pohlale. Käisin tema vastuvõtul ning sain põhjaliku, sisuka ning lihtsasti arusaadava tagasiside oma probleemile. Visiidi käigus tuli esile tema kõrge professionaalsus nii tööalaselt kui ka oskus patsientidega suhelda. Oma tööka päeva jooksul suutis ta olla rõõmsameelne, mis on mures patsiendile väga oluline. Aitäh!

Kärt

Tere, soovin südamest tänada ortopeedia I osakonna hooldusõde Margit Klade. Ta teeb oma tõõd südamega, oskab raskel hetkel toeks olla. Jõudu sulle Margit.

Riina

Kogu südamest tänan kogu teie EMO meeskonda! Saabusin kiirabiga Põhja-Eesti Regionaalhaigla EMO-sse ja mind hämmastas, kui professionaalsed ning samas ka rõõmsameelsed kõik mind aitavad meeskonnaliikmed olid! Olen alati olnud teile tänulik, sest minu arust olete kõik imeinimesed - niisugust mega stressirohket tööd tehes... Kogu austusega, suur aitäh teile, meedikud ja hooldajad!

Kerttu

Tahan tänada 1. ortopeedia osakonna töötajad, sh doktor Karl Pintsaart, doktor Nele Juntsoni ja kõiki teisi meditsiinitöötajaid suurepärase töö eest ning inimliku ja südamliku suhtumise eest.

Tetiana

Tere! Soovin tänada mind opereerinud uroloogi Elari Valku ja osakonna personali, kes kõik näitasid ülesse hoolt ja abivalmidust ning tähelepanelikkust. Jõudu ja vastupidavust!

Fredy

Tänan südamest kõiki arste, õdesid ja hooldustöötajaid, kes minuga nendel päevadel tegelesid. Minu eriline tänu kuulub kardioloog dr Härmale ja kardiokirurg dr Alverile, kelle otsusekindlus tolle hetke ebaselges olukorras mind ilmselt halvemast päästis. Suur tänu ka karidioloog dr Sullingule toetuse eest taastumise ajal. Jõudu ja vastupidavust kõigile, teete suurepärast tööd!

Anne-Mari Vunder

Tänan südamest kõiki arste, õdesid ja hooldustöötajaid, kes minuga nendel päevadel tegelesid. Minu eriline tänu kuulub kardioloog dr Härmale ja kardiokirurg dr Alverile, kelle otsusekindlus tolle hetke ebaselges olukorras mind ilmselt halvemast päästis. Suur tänu ka karidioloog dr Sullingule toetuse eest taastumise ajal. Jõudu ja vastupidavust kõigile, teete suurepärast tööd!

Anne-Mari Vunder

Soovime tänada ja tunnustada kõiki arste ja õdesid, kes tegelesid viimasel paaril nädalal minu isa Rauli ravimisega onkoloogia osakonnas. Erilised tänusõnad lähevad aga isa raviarstile dr Kadri Putnikule - kõikide nende pikkade telefonikõnede, banaanide ja lahenduste eest. Nii tore on teada, et meie seas on nii suure südamega inimene, kes oskab oma patsienti rõõmustada. Me soovime teile kõigile praegusel keerulisel ajal omalt poolt jõudu ja jaksu.

Mari-Liis ja Raul

Südamlikud tänud doktor Elari Valgule koos tema meeskonnaga ja kogu uroloogiaosakonna personalile professionaalse töö, hoolitseva ja vastutuleliku suhtumise eest!

Riho

Tere! Tahan tänada üld- ja onkokirurgiakeskuse õde Merle Rahet ja teisi tema kolleege väga hooliva suhtumise eest! Pidin tulema UH uuringule, aga kriisiolukorrast tingituna jäi see ära. Olin väga meeldivalt üllatunud kui õde Merle minuga telefonitsi ühendust võttis ja uue aja määras. Kõik algab suhtumisest! Suur tänu ja vastupidamist!

Kai

Soovin edastada suurimad tänud dr Kuzheevile südamliku ja professionaalse abi eest. Anastasija L

Anastasija L

Tänan südamest dr Virve Saareveti, kes kiiresti ja väga professionaalselt mind aitas. Suurepärane arst, väga sõbralik ja positiivne inimene!

Heidi

Suur-suur tänu dr Rostislav Zjablovile ja õde Jekaterina Redkole ning teistele sel õhtul valves olnud õdedele professionaalse ja kiire abi eest! Olen teile väga tänulik sõbraliku suhtumise ning oskusliku tegutsemise eest! Tänu teile sain kogemuse, et tänapäevane meditsiin võib olla imeline. Olete oma ala parimad ja väärite väga tunnustust! Suur tänu teile!

Marge

Viibisin II sisehaiguste osakonnas 14.11.2019-30.01.2020. Soovin tänada kogu südamest osakonna meeskonda. Osakonnas on sõbralik õhkkond ja pädev personal. Suured tänud mind ravinud ja aidanud arstidele: Küllike Palk ja Kadri Remmel. Olge tuhandest tänatud!

Olga

Suur-suur tänu minuga tegelenud tarkadele, pühendunud ja oskuslikele arstidele. Dr Vanakesale, kes mind konsulteeris ja minu olukorda selgitas. Dr Põdrale ja dr Malikovile, kes teostasid mu operatsiooni parimal tasemel maksimaalselt hea tulemusega. Suur tänu ka kõikidele osakonna õdedele ja hooldajatele. Tänu kogu tiimi sõbralikkusele ja abivalmidusele tundsin end hästi hoituna. Olge terved!

Anni

Südamest tänan kõiki EMO ja kiirabi töötajaid. Olete tõelised tänapäeva superkangelased! Sujuv koostöö, empaatia, professionaalsus, kiire tempo, rasked otsused... ja kõige selle juures jõuate järeltulijaid õpetada!!! Olen vapustatud! Tugevat tervist teile ja inimlikku õnne!

Jelena Pikkov

Soovin tänada kogu Päevakirurgia tiimi, kes hoolitses väga professionaalselt ja meeldivalt mu eest. Visiit PERHi ei tundunud haiglaskäigu, vaid rohkem sanatooriumikülastusena. Tervist ja jaksu teile!

Karin Rannu

Suured tänud meditsiinipersonalile antud abi eest ning tänud ka nii meeldiva ja südamliku teeninduse eest registratuuris! Ljudmila K.

Ljudmila

Dr Diana Loigom ja dr Iige Viigimaa, tänan teid igati tähelepaneliku suhtumise eest minu ravi kulgemisse, soovin teile kena aasta lõppu ja paremat uut aastat. Ühtlasi tänan kogu osakonda ja soovin kõikidele head uut aastat!

Vello

Tänan doktor Ülle Siimann-Häelmet ja kardioloogia osakonna õdesid. Soovin teile kõigile ilusat vana-aasta lõppu ja head uut aastat!

Viive Niilo

Tänan dr Kairit Palmi väga meeldiva ja osavõtliku suhtumise eest. Lisaks põhjalikele uuringutele sain ka arusaadava selgituse nende tulemuste kohta. Tänu on suurem sõnadest.

Hille Oona

Soovin avaldada kiitust väga tubli tõõ ja suhtumise eest.Tõesti väga supper ja tubli arst!!!!! Naistearst Elvi Gluško!!

Marge

Sattusin haiglasse ootamatult trauma tõttu. Suured tänud EMO töötajatele, kes sel päeval pidid tegelema erakordselt paljude traumapatsientidega. Soovin südamest tänada dr Ants Kassi, kes leidis aja oma plaaniliste patsientide kõrval ka minu parandamiseks. Eriti tegid aga südame soojaks III ortopeediaosakonna õed ja hooldajad, kelle hoole all viibisin üheksa päeva. Nende abivalmidus, sõbralikkus, soojus ja tähelepanelikkus muutsid haiglas viibitud aja nii meeldivaks, kui üks haiglas olek üldse olla saab. Tuhat tänu teile kõigile! Soovin teile jõudu, vastupidavust ja head tervist. Olge hoitud.

Jana

Südamlik tänu arst Andres Arro´le ja teda Abistavatele Õdedele ja Hooldajatele. Andres Arro pole üksnes Suurepärane Arst, vaid on ka kõige meditsiini kõrval ja juures Väga Hea Inimene, on tõesti Hooliv nii arstina kui ka inimesena patsiendi ravimisel, suhtes ja suhtlemisel haigeks jäänuga. Põhjustel, mille tagajärjel ma haiglasse sattusin ja seal viibisin (olin samahästi kui kadunud), ravis arst Arro mu Elule Tagasi, oli toeks mõtete kogumisel, andis ideid ja abistas tegevustele suunamisega. Ta leidis alati kuulamiseks aega, leidis aega, et kuulata ära ja pärast seda otsustas. Veelkord Suur Tänu ja Austus Andres Arrole. Armsad 8. korruse Õed ja Hooldajad. Südamlik tänu teile Õed ja Hooldajad (Kahjuks ei tea nimesid, mistõttu esile tuua ei saa.). Teie abivalmidust ja hoolt on raske sõnades kirjeldada. See raviabi ja hooldusabi on kordades rohkem kui hädavajalik, suhtumine ja suhtlemine on tõesti personaalne. Abi on kõiges ja abi tuleb iga palumise peale. Te ei tõuganud ära, ei heitnud kõrvale. Isegi siis mitte, kui oli märgata, et väsimus võimust võtab. Minu Siiras Tänu Teile, Armsad Õed ja Hooldajad. Ükski sõnades väljendatud Tänu pole piisavalt suur, et mõtetes oleva Tänu suurust kujutada ja tajutavaks teha. Robert Maiste

Robert Maiste

Tere, tahan tänada Teie haigla personali. Kõik kellega haiglas veedetud ajal kokku puutusin olid väga avatud, viisakad ja professionaalse suhtumisega, mistõttu Teie juures veedetud aeg oli nii meeldiv kui see haiglas üldse olla saab. Nii raviarst dr Viilu kui ka osakonna õdede ja hooldajate kohta ainult parimad sõnad. Ka palatis olnud ühe väga probleemse patsiendiga suheldi ja käituti väga meeldivalt ja kannatlikult. Ravimiseks oli loodud väga positiivne õhkkond ja ka toidud olid väga head ning olemasolev infrastruktuur ja abivahendid väga hea kvaliteediga. Suur aitäh!

Madis

Läksin Emo-sse valuga vasakul pool rindkeres. Sooviks kiita väga professionaalse ja asjalikku suhtumise eest arsti ja kõiki teisi medtöötajaid, kes minuga sel õhtul tegelesid! Aitäh teile kõigile!

Urho Trei

Kogu südamest suur tänu nendele arvukatele headele inimestele PERH-i erinevates osakondades, kes ümbritsesid aastate jooksul meie nüüdseks lahkunud isa, Venno Laulu professionaalse abi- ja suure südamega. Olgu arstidest muuhulgas ära mainitud: dr. Ülo Zirel, dr.Helis Pokker, dr. Indrek Oro, dr. Maire Kuddu, dr. Birgit Volmer, dr. Marika Paumets, dr. Äli Roose, dr. Peep Talving, dr. Jüri Voitk, dr. Pille Saluvere. Tänutundes, lapsed Meeli Hirvonen, Indrek Laul ja lesk Reet Laul.

Meeli Hirvonen

Soovin tänada dr Mari Merenit, kes vastuseks minu perearstilt saadetud kirjale võttis kohe minuga ühendust. Dr Meren püüdis suure pühendumisega jõuda jälile põhjusele, miks peale aastast edukat keemiaravi minu kopsud keeldusid hapnikku vastu võtmast. Mind paigutati kohe pulmonoloogia osakonda, kus minu raviarstiks oli dr Pille Stamm. Tahan dr Stammi südamest tänada tohutu empaatia ja põhjalikkuse eest minu haiguse põhjuse väljaselgitamisel ja edaspidise ravi määramisel.

Tiia Võõsa

Soovin südamest tänada dr Priit Põder tema tähelepaneliku ja professionaalse suhtumise eest. Olen väga tänulik, et sattusin oma murega just tema juurde, sest sain kiiresti abi tema käest. Enne seda kevadest saadik pöördusin 2 korda EMOsse, 3 korda perearsti poole, kes suhtus minusse ükskõikselt, ning suunamist haiglasse ei andnud. Tänu teie haigla reumatoloogile sain ma numbri dr K.Põder visiidile, kahjuks aga tuli oodata 2 kuud. Selle ajaga tekkis juba jalahaavand ning on ka teine ravi ees. Edu ja tervist teile kõigile!

Larissa

Tänan väga minu arsti dr Maret Tammeka professionaalse ja hooliva suhtumise eest! Määratud pikk ravi oli leevendav ja tulemusrikas. Tänan väga õde Anželika Labunets ja õde Ene Lorits suure soojuse ja sõbralikkusega protseduuride läbiviimise eest, nii et need muutusid ootamisväärseks.

Patsient RN

Soovin tänada õde Valeria Abramovat abivalmiduse ja oskusliku tegutsemise eest opijärgsel sidumisel.

Tarmo

Tere. Sooviksin avaldada oma siirast tänu ja imetlust Teie asituse töötajatele. Minu ema Ann Sargla viibis Teie haiglas sisehaigustes 2 osakond ja hiljem suunati ta Hiiu 44 dr. Ossipovi järelravi osakonda. Kiidaks Teie kōiki nendes osakondades töötajaid abivalmiduse ja südamega tehtud töö eest. Jõudu ja vastupidavust selles.

Marit

Tänan südamest II kirurgia osakonna personali hooliva ja alati abivalmis suhtumise ees oma patsientidesse. Minu eriline tänu kuulub I kirurgia osakonna juhatajale dr. Priit Melnikule. Veelkord tänulik käepigistus kõigile.

Piret

Soovin siinkohal avaldada erilist tänu oma raviarstile, kirurg Indrek Mikomägile. Tänu tema erialasele professionaalsusele kulges operatsioon edukalt. Haigla poolt läbiviidud protseduurid operatsiooniks ettevalmistamisel ja peale operatsiooni olid korraldatud väga heal tasemel. Minu poolt tänusõnad kogu haigla personalile!

Aivar

Sooviks tänada erakorralise meditsiini keskuse ja eraldi intensiivravi meeskonda,kes 8. juunil 2018 varahommikust õhtuni minuga pühendunult tegelesid ja tervisliku seisundi stabiliseerimiseks tõsiselt vaeva nägid.

Allan Ojasoo

Tere! Soovin erilist tänu avaldada Dr.Vladimir Afanasjevile.Tema professionaalse töö ja kannatlikkuse eest.Lõikus oli raske,ise olen suure kaaluga inimene.Väga head käed,kiitus talle. Tänan ka kõiki õdesid ja hooldajaid, kes aitasid kaasa minu tervenemisele. Lugupidamisega Galina Kolomõtseva

Galina Kolomõtseva

Läksin oma murega EMO-sse ja mind aitas dr Silja Kullamaa, kes erinevalt mu perearstist nägi tõsist probleemi ja võttis mu haiglasse. Haiglas tegeles minuga Ragne Ole ja samuti väga tähelepanelik ja usaldusväärne arst. Alati naerunäoga ja positiivselt meelestatud. Kogu neuroloogia personal jättis tohutu hea mulje ja väga suured tänud veelkord dr. Silja Kullamaa, Ragne Ole ja kogu neuroloogia osakonnale, õdedele ja füsioterapeudile. Jätkugu teil ikka jõudu, tervist ja head tahet patsientide jaoks.

Marika

Dr Piret Kaarde opereeris mind 2. mail 2018. Olen dr Piret Kaardele väga tänulik asjatundlikkuse ja hooliva suhtumise eest.

Marje Rohtla

Soovin kiita ja tänada oma arsti! Dr Benno Äniline on spetsialist tänu kellele minu mure leidis väga kiire lahenduse. Avastatud pahaloomulise kasvaja operatsioon ja eelnevad ning järgnevad vastuvõtud möödusid tänu tema professionaalsusele ja heale huumorimeelele väga sujuvalt. Olen väga tänulik, et saan oma lähedaste - abikaasa, laste ja 5 lapselapsega koos nautida kevadet ja taastumist sellest muidu ehmatavast ajast. Aitäh teile!

Malle

Soovin tunnustada ja tänada mind vastu võtnud triaažiõde Kristiina Namnieksi. Rahustav, sõbralik inimene, kelle suhtumine ja suhtlemine oli väga professionaalne.

Kristin

Tänan südamest dr. Mart Eisenit ja kogu gastroenteroloogia osakonda väga professionaalse ja patsiendisõbraliku suhtumise eest!

Raeli Florea

Palun edastada tänu mulle patsiendina osaks saanud professionaalse abi, soojuse, hoolitsuse ja südamliku tähelepanu eest III ortopeedia osakonna personalile: doktor Ants Kass; õed: Jevgenia Schultz, Marina Romanovskaja, Tatjana Putškova, Tatjana Aare, Triinu Tamm, Julia Lazareva, Diana Tarassova, Maris Kiisel ja eriti Gierde Tolkaćiova; hooldajad: Elena Bayutina, Viktoria Kitšinskaja, Marika Pajula, Vera Šalaginova, Katrin Kull, Svetlana Vassiljeva, Jelena Zaikova. Samuti tänan professionaalse abi ja hoolitsuse eest sisekliiniku füsioterapeut Ants Tutti.

Maret

Soovin südamest tänada noort arsti, dr. Zjablov Rostislavi. 05.03 pöördus minu tuttav EMO-sse tööriistaga saadud vigastusega silma piirkonnas. Dr. Zjablov õmbles haava väga oskuslikult ja hoolikalt kinni. Tänud ka õdedele ja vastuvõtvale personalile registratuuris!

Riina Tomson

Soovin tänada dr Vähi suurepärase mitraalklapi taastusoperatsiooni eest ja kogu PERH kardiokirurgia osakonda kosutava taastusperioodi eest.

Mart

Soovin tänada vereanalüüside registratuuris töötanud Aina Katsans'i. Oli hommikune kiire aeg ja soovisin teha tasulist vereanalüüsi. Paberite vormistamine ja minuga arveldamine võttis paratamatult rohkem aega, kui saatekirjaga patsientidega tegelemine. Vaatamata sellele, et järjekorras oli palju inimesi, oli klienditeenindaja äärmiselt sõbralik, rahulik ja oskas oma tööd ja aega hästi planeerida. Sain kogu vajaliku info ja rõõmsa meele pealekauba! Aitäh!

Maria

Tere! Käisin analüüse andmas ja olin väga positiivselt üllatunud sealsest teenindusest. Mul on nimede peale väga halb mälu, seega kedagi isikuliselt ei saa välja hõigata. Suur suur tänu registratuuris olevale noorele neiule, kes oli särasilmne ja väga sõbralik ja õele, kes analüüside kabinetis verd võttis. Hästi meeldiv oli ,et keegi räägib sinuga nii rahustava tooniga, et isegi ei pane tähele kui juba protseduur tehtud on. Selliseid inimesi tasub hoida ja tunnustada! Maja on teil ka väga ilus ja meeldiv. Eriti aatrium, kus on purskkaev. Seal oli kuidagi nii rahustav viibida. Igal juhul suured tänud PERHi tiimile ja töötajatele, päikest edaspidiseks.

Ivo

Viibisin Regionaalhaiglas 6 päeva ja kõik arstid, õed ning hooldajad kellega kokku puutusin, olid äärmiselt sõbralikud, toetavad ja professionaalsed. Mind ravinud arst dr.Gert Vanakesa oli koguaeg minu jaoks olemas ja usaldasin teda esimesest hetkest alates, kui temaga kohtusin. Ta päästis mu jala. Ja ma olen teie haigla personalile ja oma doktorile selle eest ääretult tänulik!

Kaili

Igapäevase tööna oskan hinnata inimeste ja protsesside juhtimist. PERH neurokirurgia 2 osakond on suurepäraselt juhitud detailideni välja. Osakonna töötajad on suurepäraselt motiveeritud ja üldjuhul teevad patsientide jaoks rohkem, kui neilt nõutakse.

Toomas

Tänan südamest dr Kadri Lilienthali, Anu Ambost ja Enn Tuulikut, kes korraldasid uuringud ja tuvastasid haiguse põhjuse, mis viis edukalt lõppenud operatsioonini. Kogu nende tööd iseloomustab põhjalikkus, järjekindlus ja hoolivus (näiteks histoloogia vastus saabus operatiivselt, oodatust varem). Samuti pean vajalikuks tänada 11. korruse õdesid ja sanitare väga südamliku ja meeldiva suhtumise ja töö eest. Pean arste kõige raskema elukutse esindajateks ja imetlen neid!

Maritsa Lena

Soovin tänada Regionaalhaigla töötajaid toetuse eest minu abikaasa haiguse ajal. Tänan keemiaravi osakonna personali ning arste dr Mari Kangerit, dr Kersti Oselini ja dr Regina Rooneeme; keemiaravi päevaravi osakonna sekretäri; EMO arste dr Kristina Korjust ja Ragne Olet kiire abi eest; ESO personali; kiiritusravi protseduuride osakonna töötajaid ja dr Darja Altuhhovat; diabeediõde Tatjana Kalininat; III ortopeedia õendusjuhti Kristiina Sarnetit; palliatiivravi talituse juhatajat Helen Alaveret ja sotsiaaltöötaja Kristi Lukseppa; I järelravi osakonna personali, õendusjuht Katrin Olo-Laansood ja õde Gerly Vatsarit. Minu lugupidamine ja piiritu tänu teile.

Rita

Tere, Sooviksin avaldada omapoolset tänu EMO lahkele personalile. Valves olnud doktorile, kes tegi kõik , et jälile jõuda, mis mul viga on. Tundsin, et tõesti hoolitse. Loomulikult suured tänud erakorralise kirurgia osakonna töötajatele ja kirurgidele. Olen väga tänulik, et sattusin oma murega just Teie juurde. Personal oli sõbralik ja lahke. Jätkake head tööd, kuid kindlasti ei tohiks kvaliteedil langeda lasta. Tänan veelkord kõige eest!

Maarja

Tänan südamest dr. Herki Kaljusmaad ja keemiaravi päevastatsionaari 2.palati meeldivaid õdesid mulle teostatud tulemusliku ravi eest.

Helve Lees

Meeldiv oli kogeda, et arstikülastus võib väga positiivne olla. Ma tahan tänada dr. Anita Liiverit meeldiva ja professionaalse suhtumise eest! Vaatamata suurele töökoormusele leidis dr Liiver aega, et selgitada kogu tõde mu haigusloost kõrgel professionaalsel tasemel. Lisaks tahan tänada holteruuringus töötavat vanemat meeldivat õde,kes väga abivalmilt juhendas mind selles keerulises majas orienteerumisel. Tuhat tänu Teile!

Ines

Olin Regionaalhaiglas kodade vaheseina defekti sulgemise ja trikuspidaalklapi puudulikkuse korrektsiooni operatsioonil. Operatsioon õnnestus hästi ja selle eest olen eriti tänulik kirurg dr. Günter Taalile. Kogu haiglas oleku ajal kogesin nii arstide, õdede kui hooldajate eriti hoolivat ja südamlikku suhtumist. Selline keskkond aitab kaasa kiirele paranemisele ja taastumisele. Suur tänu kogu personalile!

Maimo Vellamäe

Lugupeetud Regionaalhaigla juhid! Sageli tänatakse arste ja kahtlemata on nad tänu ära teeninud. Minu eriline tänuavaldus tuleb aga palliatiivravi osakonna medõele Helen Alaverile. Kui arstid enam meie armsa vanaema jaoks midagi teha ei saanud, siis tema oskas ikka nõu anda ja leidis aega öelda mõne südamliku sõna. Kindlasti oli tal palju abi ootavaid haigeid, aga ta ei kiirustanud kunagi ja suhtus meie muredesse alati väga mõistvalt. Suur-suur tänu talle ja haiglale, kus töötavad nii imelised inimesed. Hoidmist ja jõudu soovides, Anne Saar

Anne

Tänan südamest Katrin Olo-Laansood ning osakonna tublisid ja vastutulelikke õdesid ja hooldajaid hoole, abi ja mõistmise eest! Siiras respekt, et teete nii rasket ja tänuväärset tööd ning loote võimaluste piires patsientidele nende soove ja tervislikku seisundit arvestades sellise keskkonna, kus nende eneseväärikus on säilinud.

Urve

Suur tänu dr. Priit Melnikule professionaalselt läbi viidud operatsiooni eest ning 2. kirurgia osakonna õdedele ja hooldajatele, kes suure hoole ja oskusega aitasid kaasa minu opijärgsele tervenemisele.

Leo Puudist

Suured tänud III kardioloogia arstidele ja õdedele. Eriti suured tänud minu raviarstile, kes on väga tähelepanelik ja väga hea arst dr. Margit Olep. Haiglas olles tundsin ,et patsiendist hoolitakse peale selle, et teda ka hästi ravitakse. Aitäh ja Edu Teile.

Ardo

Tänan kogu südamest neurokirurg Aadu Liivatit, kes opereeris mind 04.05.2016. Aitäh professionaalse töö ja sooja suhtumise eest! Merike Pärs

Merike Pärs

Tere, soovin erilist tänu avaldada mulle koronarograafiat teostanud dr Tarmo Serkale muljetavaldava professionaalsuse, sõbraliku ja inimliku suhtumise eest. Samuti tänan tema tiimi asjaosalisi kiire ja asjatundliku assisteerimise eest. Ei mingit viivitust, ei mingeid arusaamatusi, koostöö toimis laitmatult. Ja see avaldas muljet, ausõna. Järgmisena tahaksin tänada oma kardiolooge dr Ülle Siimann-Häelmet ja dr Pille Teppandit. See, kuidas dr Teppand oskas väga konkreetselt, seejuures täiusliku põhjalikkusega mulle mu tervisliku seisundi ja edaspidised soovitused üksipulgi selgeks teha, oli lihtsalt suurepärane. Olen kindel, et teda ootab tohtrina professionaalses tegevuses ees suur tulevik. Seejuures ei saa ma jätta ütlemata tänusõnu ka kogu II kardioloogia tugipersonalile. Minu eriline tänu kuulub noorukesele abiõele Alina Tšeremnõhhile sooja ja hoolitseva suhtumise eest. Kardan, et läksin oma jutuga pisut liiga pateetiliseks, aga olen tõesti väga tänulik mulle osutatud tervishoiuteenuse (kui kroonulikult väljenduda:)) eest. Lugupidamisega Ede Kõrgvee

Ede Kõrgvee

Olen väga tänulik dr. Katrin Iversonile tema väga professionaalse ja hooliva suhtumise eest minu ravimisse ja tõelisest huvist patsiendi elu ja tervise suhtes.

Hiie

Läbisin hiljuti Regionaalhaigla IX osakonnas praktika, nende paari kuu jooksul nähtu ning saadud kogemused ületasid igasugused ootused. Soovin tunnustada IX osakonna juhatajat dr Erika Saluveeri. Dr Saluveer on osakonna töötajate seas suutnud luua muljetavaldava sünergia ja atmosfääri. Omavaheline suhtlus on vaba ning positiivne ja vahest mis kõige olulisem – seda meeldivat atmosfääri tajuvad ka osakonna patsiendid. Arstidest õnnestus minul varjutada dr Giia Palmi, tegemist on äärmiselt empaatilise ning mõistva inimesega, kel on tore huumorimeel ning kes tajub väga hästi sotsiaalset konteksti. Ka patsientidega oskab dr Palm suurepäraselt suhelda. Lisaks õnnestus varjutada ka dr Kaia Tännat. Taas äärmiselt empaatiline ning tähelepanelik arst. Ma ei tea, kas dr Tännal ja dr Palmil on need oskused omandatud pika aja peale või tuleb see loomulikult, kuid nende võime kohandada oma käitumist ja suhtlemist vastavalt vajadusele on muljetavaldav. Abipersonal ehk õed ja hooldajad on väga rõõmsameelne ja ühtehoidev seltskond. Maja perenaine – alati abivalmis ning rõõmsameelne. Ei meenu, et oleks teda näinud maja peal ringi liikudes tusase näoga. Minu otsene juhendaja, psühholoog Kadri Troost – ülivõrdes lihtsalt, oma ala proff. Kadri kaasas mind aktiivselt ning õigetel aegadel pereteraapia seanssides ja peale igat seanssi leidis aega, et reflekteerida toimunu üle. Miks ma kõike seda kirjutan? Viimased 4 aastat olen olnud Eesti suurima sideettevõtte üks paljudest inimeste juhtidest. Enne seda tegelesin inimeste kompetentside arendamisega mitmeid aastaid ja selle aja jooksul olen näinud erinevaid inimesi, kolleege ja meeskondi. PERHi psühhiaatriakliiniku IX osakonna töötajad on väga motiveeritud ja kogu meeskond töötab õlitatult.

Rainer M

Olin 22. märtsil Hiiu päevakirurgias kurgumandlite operatsioonil. Tahan tänada dr. Tirmastet, kes on oma ala spetsialist. Kes enne ja pärast operatsiooni oli minu, kui patsiendi jaoks olemas ning selgitas kogu protsessi väga põhjalikult. Dr. Tirmaste on rahulik, lahke, sõbralik, abivalmis. Suur aitäh ka päevakirurgia osakonna töötajatele! Super meeskond, kelle teenindus on väga heal tasemel.

Karin

Olin haiglas ajukasvaja operatsioonil ning soovin tänada mind opereerinud dr Mihkel Leinerit ja tema noort kolleegi dr Avi Allanit, kes leidsid kiire võimaluse operatsiooniks. Nende töö on väga tänuväärne ning soovin edasiseks jaksu ja edu. Samuti tänan 19.02 operatsioonitoas viibinud anestesioloogi ja teda assisteerinud õde.

Silvi Vesi

Tahan tänada erakorralise meditsiini osakonna, erakorralise sisehaiguste osakonna ja 9. osakonna arste, eriti dr Einroosi, samuti õdesid ja personali poja tervise taastamise eest.

Mart

Pöördusin oma murega erakorralise meditsiini osakonna poole ning olin väga hoolitsevates käes. Suur tänu kardioloogile dr Efimovale ja "kollase koridori" tiimile nende suurepärase töö ja inimliku suhtumise eest.

Juri

Tänan dr. Männistet väga hooliva ja südamliku vastuvõtu eest. Kui läksin ta kabinetti, tundsin, et see arst näeb ka saatekirja taga inimest, mis on tänapäeval väga suur haruldus. Suurim kiitus, oleks ainult kõik temasugused, oleks tühje arsti juures käimisi vähem. Väga suur kiitus ka osakonna terapeudile Maarjale, tema hooliva ja teadliku juhendamise ja seletuste eest.Uskumatu meeskond, veel kord tänan teid, jätkuks teil ikka jõudu ja oleks teiesuguseid rohkem!

Ene Jarovikov

Tahaksin tänada sellel päeval tööl olnud päevakirurgia meeskonda. Alates sekretärist, õdedest, opi toa meeskonnast, ärkamistoa õest ja hooldajast, rr. Niine-Roolahte ja muidugi Dr. Gluškot, kes mind operatsioonile suunas. Kõik olid väga lahked, abivalmid ja tegid supertööd. Kuna kiitust on alati vähe, siis tänan teid südamest ja jätkake samas vaimus.

Kati

Soovin tänada Regionaalhaigla arste, õdesid ja teisi töötajaid, kes on andnud oma suure panuse minu abikaasa ravimisse. Tänan dr Mari Kangerit, kes oli pikka aega abikaasa raviarst ning oma leebe ja kannatliku olekuga pakkus meile tuge ja abi. Tänan keemiaravi osakonna õdesid ja hooldajaid, toidujagajaid. Abikaasa oli väga rahul haiglapesuga, alati sai puhtad ja kuivad püürid ja linad. Asjalike ja rahulike selgituste eest täname dr Pille Mukki ja dr Tõnu Vanakesa, samuti dr Sofia Levtšukki põhjalike uuringute ja selgituste eest. Tänu dr Regina Rooneemele, kelle abiga sai abikaasa uue ravimi saajate nimekirja. Täname dr Kersti Oselini, kes sai uueks raviarstiks ning väga meeldivalt selgitab patsiendile ravi erinevaid aspekte, on osavõtlik. Täname vereandmise kabineti kuldsete kätega õdesid, kes isegi viletsaks jäänud veenidest probleemideta analüüsi kätte saavad. Täname keemiaravi päevaraviosakonna personali. Täname EMO personali, abikaasa on mitmel korral saanud kergendust, kui on paigaldatud kopsudreen või aidatud klistiiriga. Täname ultraheli-, röntgeni- ja kompuutertomograafiakabinettide töötajaid. Täname haigla pastorit dr Jüri Raudseppa, kes tegi ühel pühapäeval teenistuse ühele kuulajale. Olge tänatud, et Te olete olemas ja olnud meile abiks sellel raskel teekonnal. Teie kõigi abi on meile hindamatu väärtusega! Soovin Teile ja teie peredele rahulikku jõuluaega ning olge väga hoitud! Head tehes tuleb see tegijale tagasi, sest nii on seatud!

Rita

Sügav lugupidamine teie haigla kõigile töötajatele. Seoses viimastel aastatel tekkinud tervisehäiretega olen pöördunud korduvalt haigla eriarstide poole. Suhtumine ja kogemused on olnud üheselt positiivsed. Eriliselt tahan tänada doktor Tiit Suuroja - ta on lihtsalt vapustav - teostab põhjalikud uuringud, määrab efektiivse ravi ja suhtub haigetesse suure soojuse ning hoolivusega.

Eevi Müür

Suured tänud dr Mikomägile ning pea ja kaelakirurgia õdedele ja hooldajatele, et muutsite haiglas viibimise meeldivaks.

Vaiko

Tere! Soovin südamest tänada kõiki toredaid õdesid, kes aitasid mul peale põlveoperatsiooni haiglas taastuda. Esimene öö algas väga valuliselt, kuid õdede kiire reageerimine parandas koheselt enesetunnet. See, kuidas tunti muret minu enesetunde pärast, oli väga positiivne. Eraldi soovin tänada dr Kaspar Rõivaseppa, kes mind opereeris. Nüüd olen juba kodusel ravil ja usun,et üsna pea saan ilma karkudeta käia!

Sten Kase

Juhtus nõndaviisi, et õnnetu hetkega muutusin abistajast ise abivajajaks. Seevastu aga sain (enese jaoks ootamatult) positiivse kogemuse haiglasviibimise igas etapis. Iseloomustuseks ehk nii: turvatunnet pakkuv anestesioloog dr Nigu, professionaalne ja kindel dr Kristo Kask, särasilmne ja innustav füsioterapeut Sandra, hoolikad ja rõõmsameelsed III ortopeedia õed, eriliselt kanntalikud ja empaatilised hooldajad, aga ka kõik teised, - muhedatest autojuhtidest toetava kuvaosakonna personalini välja. Neil hetkil mõistad hästi, et mistahes kõrgtehnoloogiline seade ei asenda nii olulist inimlikku hoolivust. Mina sain tunda ka südantsoojendavat kollegiaalsust. Siira austuse ja tänuga, Ulvi-Kaire abivajanu III ortopeedias

Ulvi-Kaire

Tänan professionaalse töö ja südamliku suhtumise eest dr Tatjana Mjazinat ja temaga koos töötavaid õde Ljudmilat ja abilist Kristit! Sain elektrisae kasutamisel sõrmetrauma. Arstid õmblesid haava kinni.

Andrei Sokolov

18. aprillil toodi mu isa südameseiskumise tagajärjel PERHi kardiointensiivravi osakonda, kust pärast 10 päevast viibimist toimetati ta Hiiu järelravi II intensiivi. Seal hoolitseti tema eest väga professionaalselt natuke rohkem kui üks kuu. Sooviksin tänada kõiki õdesid, hooldajaid ja arste kardiointensiivist, kes te olite alati nii hoolivad ja empaatilised nii mu isa kui tema lähedaste suhtes. Erilist tänu soovin aga avaldada Hiiu järelravi II intensiivosakonna õdedele ja hooldajatele. Teie panus ja abi on hindamatu! Olete maapealsed inglid! Tänu teile sain ma öösiti rahulikumalt magada. Eriline tänu meie pere poolt kuulub II intensiivi raviarstidele dr Anne-Lii Sillale ja dr Tiina Liivojale. Olete otsekohesed, ent samas kaastundlikud ja inimlikud. Täname psühholoogi Inna Mölderit ja sotsiaaltöötaja Anne-Ly Rezevit mõistva suhtumise, toetuse ja abi eest! Loodan kogu südamest, et ühel päeval on mu isa piisavalt tugev ja elujõuline, et oma tänusõnad ka ise teile teele saata. Soovin teile kõigile kõike paremat ning tugevat tervist!

Relika

Pöördusin Regionaalhaigla erakorralise meditsiini osakonda 25. mail ning sain tõeliselt hea ja kvaliteetse abi osaliseks. Dr Kersti Kloch ja ka samas kabinetis töötav õde (nime kahjuks ei tea) olid äärmiselt profesionaalseld, viisakad ja abivalmid. Olles ise meedik, hindan selliseid kolleege väga kõrgelt.

Kaidi

Minu isa oli II neurokirurgia osakonnas operatsioonil. Soovin tänada kogu kollektiivi nende tehtud töö eest. Personal on sõbralik ja abivalmis. Eriti suured tänud õendusjuhile, kes aitas igal võimalusel nõu ja jõuga. Tänan teid kõiki! Tänulik tütar

Anni

Täname südamest Teid, dr Merike Juhanson, dr Viktor Muhhin, psühholoog Tiina Mölder ning kõiki abivalmis ja südamlikke õdesid ja hooldajaid sooja suhtumise eest! Artur Kivistiku perekond

Virve Kivistik

Soovin südamest tänada EMO õde Kristiinat. Pöördusin küll näiliselt väikese, kuid minu jaoks suure murega. Reisil mägedes veidi väikeste jalanõudega matkates tekkisid varbaküünte alla verevalumid ja vesivillid, mis tegid suurt valu. EMO-sse Kristiina juurde pöördudes sain ülimalt kiiresti professionaalset abi. Kristiina on väga sõbralik ja abivalmis, suured-suured tänud veelkord, jõudu, edu ja rahulikke patsiente edaspidiseks.

Pille

03.aprillil pöördusin EMO-sse valudega südame piirkonnas. Järgnes pikk ootamine, esmane ülevaatus, EKG, vereproov, ultraheli uuring ning kopsuröntgen. Nagu oleks kõik normis, aga Dr. Lembi Põlderile ei meeldinud vereproovi näitajad ja ta saatis mind veel kompuutertomograafiasse. Viimases tuvastati mõlema kopsu kõikide sagarate arteriharudes trombid. Järgnes shokk ja kiire hospitaliseerumine pulmonoloogia osakonna intensiivravipalatisse kahepoolse KATE tõttu. Suur Tänu Dr. Lembi Põlder- tähelepanelikkuse, professionaalsuse ja põhjalikkuse eest.

Siiri Urbla

Soovin avaldada tänu dr.Margit Vahile, dr. Kristel Poolile ning dr Kristjan Kallingule professionaalse, mõistva ning inimlikku suhtumise eest. Suurimad tänud ka II IRO personalile ning eriti õde Anastassia Novaku`le hooliva ja südamliku suhtumise eest. Suur ja südamlik tänu teile! Nikolai

Nikolai

Kevadpühade ajal külastasin esmakordselt erakorralise meditsiini osakonda koos oma eaka emaga. Eelarvamus oli, et pühade ajal on palju inimesi ja õhkkond kindlasti pingeline. Olin valmistunud pikaks päevaks. Minu üllatus oli suur, kui hästi on korraldatud haigete vastuvõtt ja külastajate autode parkimine. Väga meeldiv teenindus, hoolivus ja suhtlemine patsiendiga. On loodud kõik mugavused ja tingimused ootehalli, kus kogu registratuurisüsteem külastajate teavitamiseks vastuvõttudele on hästi süsteemne. Kogu meie külastusaeg kestis vaid 1,5 tundi ja usun, tänu sellele, et kogu süsteem on EMOs hästi läbimõeldud ja toimiv. Suured tänud arstidele, kes te teete nii tänuväärset ja vastutusrikast tööd. Suur tänu ja edu teile dr. Mari Aaremäe!

Ene

Suur tänu dr Villem Tederile, kes opereeris minu poja Mihkli kätt ja pani murdunud, kildudega luu kokku tagasi. Olen väga tänulik ka sõbralikele õdedele, kes olid lahked, abivalmis ja tegid ka noorele patsiendile nalja ja aitasid Mihklil üle saada keerulisest olukorrast. Samuti on mul hea meel dr Tederi pühendunud töösse suhtumisest, sest poja räägitud tagasiside kodus oli antud ülivõrretes. Poeg rääkis kodus, et arst oli igati usaldusväärse töösse suhtumisega - just selline nagu oskaks oodata kõige suuremate ootuste korral. Samuti mainis mu laps, et isegi arsti seljakott, millega doktor Teder hommikul tööle tuli oli just sellise usaldusväärse väljanägemisega. Veelkord suur tänu! Piret

Piret Simmo

Kukkudes 4. veebruaril Rakveres libedal tänaval, murdsin hulk roideid. Rakvere haigla otsustas abi paluda teie haiglalt. 5. veebruaril olin juba teie haiglas. Suur tänu dr. Arrole, kes mu luud kokku lappis ja edasi ravis. Viibisin teie haiglas 3 nädalat ja iga päev puutusin kokku oma tööd südamega tegevate inimestega. Palju tänu ka õdedele, nende abilistele, hooldajatele, kõrgkooli neidudele, kes praktikal olid, samuti kokkadele ja koristajatele. Jätku edasisel hädasolijate abistamisel!

Lea Lõhmussaar

Suur tänu doktor Inga Kogerile, kes tegeles minu ema käe- ja õlaprobleemidega. Trauma- ja operatsioonijärgselt oli tema parem käsi rivist väljas ning praktiliselt liikumatu. Tegu on 84 aastase patsiendiga. Tänu füsioterapeut Inga Kogeri professionaalsele tegutsemisele ja meelekindlusele on vanainimese käsi juba palju paremas seisus ja lootust on, et ta saab sellega varsti jälle toimetada. Rõõm on sellest, et päris vanu patsiente ei kuulutata lootusetuteks, et hoolitakse nende elukvaliteedist ja osatakse ka neid aidata. Isegi siis kui patseint ise on väga skeptiline. Saime nii psühholoogilist kui füsioterapeutilist abi. Aitäh!

Maris Johannes

Pöördusin kirurg Jaan Tepp´i vastuvõtule selleks, et saada oma muredele ja küsimustele ka teise arsti arvamus ja hinnang. Olin ka varasemalt kokku puutunud päris mitme kirurgiga. Oli hea tõdeda ja kogeda, et arstikülastus võib ka väga positiivne olla. Ma tahan tänada dr. Teppi meeldiva ja professionaalse suhtumise eest! Mulle väga meeldis tohtri põhjalikkus. Lõikus, mille ta tegi, sai väga ilus. Siinkohal kiidusõnad ka sidumistoas abiks olnud õele ja anestesioloog Vladimir Kolbassovile!

Kristiina Vaks

Olen väga tänulik dr Andrei Antonovile, kes väga professionaalselt ja kiiresti lahendas minu suure tervisemure. Kartsin meeletult protseduuri, aga arst tegi kõike nii märkamatult ja valus ei olnudki. Lisaks veel meeldiv suhtlus. Suur aitäh ja edu edaspidiseks!

Reet

Tänan operatsiooniarst dr. Marika Tirmastet ja anestesioloog dr. Rein Kiislerit poegade kurgumandlite operatsioonide eel- ja järgselt hooliva ja südamliku suhtumise eest. Tänu neile puudvad meie peres angiinid ning noormehed on jälle tagasi aktiivsete sportijate ridades.

Elina

Tahaksin tänada erakorralise meditsiini osakonda ilusa vastuvõtu eest. Pöördusin hommikul väikese traumaga arsti poole. Vastuvõtt oli täpne, viisakas ja meeldiv ning teenidus kiire ja professionaalne. Haigla külastus jättis positiivsed emotsioonid!

Aleksandr Žemžurov

Tänan kogu südamest Dr Mark Kuznetskit ja tema juhitud osakonda hästi osutatud teenuse eest. Erilised tänud hooldaja Liia Nurmsalule! Tänades, Hille Ainsar

Hille Ainsar

Olin täna nahavähi operatsioonil. Olin masendunud ja närvis, aga tundsin juba garderoobis mingit erilist oskust minutaolistega suhelda. Kõik järgnev oli kuni operatsioonilauale jõudmiseni see, mis andis rahu ja kindlust, et asi on kindlates kätes. Avaldan siirast tänu dr.Urmas Sildrele ja tema opirühmale (ei saa ju kirjutada meeskonnale!) ja osakonnas kõike toimuvat organiseerivat ja elluviivat naiskonda, kelle tegevus on minu arvates kõrgel professionaalsel tasemel. Jumal hoidku selle eest, et me peaksime sellised inimesed kaotama välismaale. Neid tuleb hoida! Siiralt tänades emeriitprofessor Jüri Orn

30 jaanuaril tekkis minu eakal emal Laine Kruusil kollaps. Kiirabi toimetas ema Hiiumaa haiglasse ja südame töö hakkas stabiliseeruma. Sain ema juures pisut olla ja see mida ma nägin enne ravimi mõju algust oli kõike muud kui lootustandev. Lahkusin teadmisega et võin osakonda varsti helistada ja kui on muutusi siis mulle helistatakse. Dr. Aavik helistas ja teatas et on vastu võetud otsus toimetada ema veel sel õhtul PERHi ja talle paigaldatakse südamestimulaator. Pisut hiljem helistati ja öeldi et helikopter on teel. Jõudsin veel helikopterile lehvitamagi minna. 31.dets. hommikul helistas dr. Sungalovskaja ja teatas et ema süda töötab stabiilselt ja kõik on hästi. 2 jaanuaril tõime ema juba Tallinnast koju. Tahame tänada Hiiumaa Haiglas 30.12.2014 tööl olnud kiirabibrigaadi, dr. Aavikut, kõiki kes minu ema abistasid. Aitäh sulle Anne Jaakson. Eriline tänud arstidele, kes võtsid vastu otsuse nii eakale patsiendile rütmur paigaldada. Täname ülilahket ja meeldivat Dr. Sungalovskajat ja Dr. Hannit . Kõigile teile sügav kummardus ja tänu. Kõik Laine Kruusi lapsed, lapselapsed, lapselapselapsed...

Maime Berkmann

Suured tänud kiirabibrigaadile, kes toimetas meie ema Berent Klaudija kiirelt arstide valve alla. Kauneid jõule!

Tütar Tiina

Tänan dr. Marika Tirmastet professionaalse abi ja tähelepanelikkuse eest.Tänan kogu haiglapersonali, kes aitas kaasa minu tervenemisele!

Tänulik patsient Tõnis Lind

Tahan südamest tänada dr Margus Krabi, kes opereeris mind 11.11.2013. Töö oli väga hea! Lisaks heale erialasele oskusele, on dr Krabi ka osavõtlik, teeb täpselt nii nagu lubab ning suhtleb mitmes keeles võrdselt hästi. Ei mingit liigset juttu, vaid ikka ainult asjakohased teemad, mida ka käsitleb süviti. Tubli mees!

Udo

Käesoleva kirjaga soovime avaldada tänu dr. Marina Terasele, dr. Jüri Terasele ning medõele Svetlana Bogoljubovale nende professionaalse käitumise ning kannatlikkuse eest patsientidega suhtlemisel. Nii meie pere kui ka teised patsiendid hindavad seda väga. Minu isal Pjotr Kravtsenkol avastati lamerakkvähk. Seetõttu oleme viimasel ajal pidanud üsna palju aega veetma Regionaalhaiglas, üldkirurgia ja onkoloogia osakonnas. Sõltumata sellest, et igapäevaselt on osakonnas väga palju tõsise diagnoosiga patsiente, püsib arstide ja õdede suhtumine kõrgeimal professionaalsel tasemel. Iga kord kui pidime pöörduma kirja alguses mainitud Regionaalhaigla töötajate poole, saime me väga hea teeninduse ning professionaalse abi osaliseks. Patsientidele sellise haigusega nagu minu isal, on väga oluline, et suhtlemine jääks inimlikule tasemele ning on väga oluline, et nad ei tunneks ennast niisuguse diagnoosiga üksi jäetuna. Iga kord kui oleme pöördunud nimetatud töötajate poole nii eelnevalt määratud visiidi ajal, kui ka tulles ilma eelneva registreeringuta ise kohale, saime abi nii arstide kui ka medõe poolt. Lisaks sellele nii arstid kui ka õde suhtlevad minu isaga väga lahkelt ning peale iga visiiti lahkume hea tundega, sest alati saame kõikidele oma küsimustele vastused. Niisugune mõistev ja lahke suhtumine aitab meie perel haigusega paremini toime tulla . Patsient Pjotr Kravtsenko ning tema tütar Olga Kravtsenko.

Olga Kravtsenko

Tänan kogu südamest dr. Priit Melnikut. Ta on suurepärane arst ning ka osakonnas on üldiselt toredad töötajad. Väga tänan õde Anni ja õde Nataliat ning hooldaja Rosat. Edu Teile kõigile!

L. K.

Käisin ülemise lõualuu operatsioonil oma progeeniaga ja mul jäi kolmest haiglas veedetud päevast väga hea kogemus! Õed olid hästi sõbralikud ja abivalmid ning valusid tundma ei pidanud. Samuti oli söök maitsev. Jäin igati rahule ja soovin tublidele õdedele 11-ndal korrusel jõudu ja jaksu!

Liis

Tänan dr Tiiu Kaha ääretult meeldiva suhtumise ja abi eest!

Tarvo Lass

Tänan dr. Merike Johansoni ja dr Viktor Muhhinit ning tervet III järelravi osakonda meeldiva suhtumise eest ja väga hea abi eest!

Tarvo L

Julija Lutsai, endoskoopiakabinet Suur tänu Julija Lutsaile väga imelise, hooliva ja tähelepaneliku suhtumise eest patsientidesse. Suurepärane professionaal ja imeline inimene. Suur tänu! Tatjana B.

Tatjana B

Patsient toodi kiirabiga kriitilises seisundis EMO osakonda, kus elustati ja saadeti koheselt edasi kardiointensiivravi osakonda, elustati uuesti ja seisund stabiliseeriti. 5 päeva oskuslikku hoolitsust ja 5 päeva taastumist III kardioloogia osakonnas andsid emale elu tagasi. 10-l päeval sai haige koju ja on taastunud väga hästi. Täname kiire ja professionaalse abi eest!

Helvi-Mall Lumiste

Dr Vello Linnamäe! Tänan Teid südamest, et andsite õiget ja kiiret abi ootamatult tekkinud valude vastu paremas puusas.Jõudu ja tervist teile!

Marin Puskar

Suur tänu dr. Gert Vanakesale patsiendisõbralikkuse ja hoolivuse eest!

Eha

Käisin täna vereproovi andmas ja pole kunagi nii head teenindust saanud. Suurepärane, laborant tundis huvi eelnevate kogemuste suhtes, rääkis mida ta teeb ja miks teeb. Igal juhul väga meeldiv kogemus! Tänud!

Kaisa

Soovin tänada 7. juulil hommikuses vahetuses olnud EMO töötajaid, absoluutselt kõik, kellega kokku puutusin, olid väga sõbralikud ja tähelepanelikud. Erilised kiidudõnad saadaksin ühele praktikandile, kahjuks tal nimesilti polnud, aga oli ca 40 ringis meesterahvas, õpib erakorralise meditsiini tehnikuks. Fantastiline suhtumine tema poolt, loodetavasti on tulevikus kõik meditsiinitöötajad samasugused!

Maris

Tänan kõiki töötajaid professionaalse abi ja südamliku suhtumise eest!

Eve Reheväli

Imeline koht, see Kardiotorakaalkirurgia keskus. Siin näed neid, kes vaevustes ja ootavad lõikuslauale pääsu ja õnnelikke, kel "asjad ühel pool" ja meeleolu ülev. Mina olin kardiokirurg dr. Ants Paapsteli lõikuslaual 21. aprilli hommikust alates kuni lõunani. Op. oli plaaniline ja kunstliku vereringe tingimustes asendati kahjustunud aordiklapp bioproteesiga. Vilunud kardiokirurg dr. Ants Paapstel sooritas oma meeskonnaga tehniliselt komplitseeritud (korduslõikus töökorras šuntidega) kavandatult ja tulemus oli minu jaoks täiuslik. Juba järgmisel päeval olin suuteline telefonikontaktideks. 6.05 lubati koju ja tervis on minusuguse vanainimese kohta hea. Tagasi mõeldes, kõik mis toimus 21.04 kardiokirurgiakliinikus oli minu jaoks nagu unenägu. Ei mingit hirmu, valuaistingut ega ebamugavustunnet, kõik kulges nagu poolunes. Ainult silmad seletasid, mis pärast ärkamist opisaalis toimus. Headeks abilisteks olid intensiivravis ja hiljem kardiokirurgia osakonnas kogenud õed ja hooldajad. Tähelepanelik oli minu raviarst dr. Liisi Küünal. Kahe nädala vältel, mil osakonnas viibisin, tuli osakonna juhataja, südamekirurg dr. A. Paapstel enne tööpäeva lõppu ikka palatist nr. 1 läbi ja päris, kuidas läheb? Üle hulga aja kogesin, kui abivalmis võib ühe ravikeskuse medpersonal olla. Veelkordne mehine käepigistus dr. Ants Paapstelile, sinna Mustamäe mändide alla!. Kaljo Jaagura, ajakirjanik

Kaljo Jaagura

Suur tänu professionaalse abi eest dr Kristiina Põld, dr Arkadi Popov, dr Mare Kolk ja dr Rein Viilu

Tänulik Patsient

Tänan Teid abi ja meeldiva suhtumise ning vestluse eest, olen naeratav patsient, kes pidi olima suurim rõõm! Edu teile ja tänud!

Anna

Mul on diagnoositud südame mitraaklapi puudulikkuse raske vorm. 30. märtsil 2014 saabusin operatiivseks raviks Regionaalhaigla kardiokirurgia osakonda. Dr Ants Paapstel teostas mitraalklapi tagahõlma plastika prolabeeruva segmendi osas, mis õnnestus hästi. Ka läbi viidud kontroll-ehho kinnitas, et operatsioon on väga hästi õnnestunud. Tänan kogu kardiokirurgia osakonna ja operatsioonikeskuse peronali kõrge professionaalsuse ja sõbraliku hoolivuse eest, mida kogesin õnnestunud operatsiooni ja sellele järgnenud haiglaravi ajal. Esile sooviksin tõsta kardiokirurgia osakonna juhatajat dr Paapstelit, dr Liis Küünalt, dr Margus Plankenit, õde Galina Bulõginat, Soovin Regionaalhaigla kollektiivile jätkuvat jõudu ja vastupidavust Teie raskel ja tänuväärsel tööl.

Jüri Edur

Soovin tänada kogu personali, kes minu emaga tegeles südameoperatsiooni ajal ja selle järgselt. Kogu raske operatsiooni käigus ja esimestel vaevalistel taastumispäevadel oldi emale igati toeks ja temaga tegeldi sõbralikul viisil. Samuti saime meie, lähisugulased, alati vajalikku infot ja lahket juhatust, kui helistasime või kohapeal käisime. Erilised tänud dr. Günter Taalile, kes tegi operatsiooni ja arvestas seejuures ema erivajadustega, mis arsti tegevust ei lihtsustanud. Kogu meie pere tänu väljendamiseks ei ole minu sõnavaras piisavalt sõnu! Imetore, et leidub inimesi, kes suudavad tegutseda nii vastutusrikkal alal ja pühendada oma anded ja energia sellisele tänuväärsele tegevusele ja teha seda nii meeldival moel. Aitäh!

Tiina Tehu

Mind hospitaliseeriti 7 juunil EMO-sse seoses südame rütmihäirega. Ma tahan avaldada oma täielikku rahulolu sõbraliku ja kvaliteetse professionaalse teeninduse eest kõikides lülides, alates EMO sekretärist kuni sel päeval valves olnud Dr Kaibaldi ja õde Sorokolatini, sh ka labori kiirele tegutsemisele. Kindlasti peab üksuse hea töö garantiiks olema Erakorralise meditsiini keskuse juhataja ja osakonnajuhataja töö. Ma palun avaldada nendele töötajatele tänu, olgu see vastukaaluks meedia teavitustele.

Airi Värnik Tallinna Ülikooli professor

Algab jälle haigla elu saatekiri, palat, pesu. Momendil õnneks pole valu homme opp, veel seniks asu. Analüüsid, vererõhk maitsev lõuna, kenad õed. Haigla elu, teine õhk õrnas närvis, vaikselt põed. Ootan arsti visiiti saaks teada, mis ees aimata võib voodi küüti laua peale haige mees Öö päeva poole tüürib taevas õrnalt värvub tuul taevast pilved küürib nii kõik alati kordub Veel natuke roosakat taevast olen selili laual arstide käes saab lahti sest neetud vaevast kohe vaikuses, narkoosi väes Ärkad, kui talveunest keha on romb, veidi võõras tasa suriseb liikuvast verest. õe naeratus, mind kes keeras. Õnnestus, oli arsti sõnagi, paremat ei saagi tahta tublid õed aitavad edasi õrnalt sidudes haiget kohta. Suur tänutunne Teile kõigile sõbralikule abivalmis perele.

Ülo Nael