DSC00114.JPG

Regionaalhaigla ja Tervishoiu Kõrgkool alustavad Tallinna Arte Gümnaasiumis tervishoiualase eelkoolitusega

23.02.2016

Teisipäeval, 23. veebruari keskpäeval toimus Tallinna Arte Gümnaasiumis (Vilde tee 62) pidulik vabariigi aastapäeva aktus, kus sõlmiti koostööleping alustamaks uue, tervishoiuteemalise kutsealase eelkoolitusega. SA Põhja-Eesti Regionaalhaigla õendusdirektor Aleksei Gaidajenko, Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli rektor Ülle Ernits  ja Tallinna Arte Gümnaasiumi direktor Sirje Ebral kirjutasid alla koostöölepingule kutsealase eelkoolituse läbiviimiseks kõrgkooli ja haigla poolt Tallinna Arte Gümnaasiumis.

​Kutsealast eelkoolitust viivad Tallinna Arte Gümnaasiumis läbi Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli õppejõud ja SA Põhja-Eesti Regionaalhaigla spetsialistid. Samuti tagab haigla kõigile eelkoolituses osalejatele vaatluspraktika kohad erinevates haigla struktuuriüksustes.

„Tänapäeval ei ole haigla roll ainult ravitegevuse korraldamine, vaid haigla on ka tervishoiu arendaja ja koolituskeskus kogukonnale. Siin projektis saavad noored inimesed ülevaate meditsiinist ja tervishoiust,“ ütles Regionaalhaigla õendusdirektor Aleksei Gaidajenko. Ta lisas, et kõiki projektis saadud teadmisi ja oskusi saab kasutada igapäevaselt, samuti aitavad need teadmised noortel valida endale tulevase eriala, millega nad tahaks tegeleda ja inimesi aidata – loodame, et kasvab huvi valida tervishoiuga seotud tulevik. „Inimressurss on ja jääb tervishoius kõige tähtsamaks. Vajame inimesi, kes tahavad teisi aidata ja igapäevaselt õppida,“ ütles Gaidajenko ja lisas: „Loodan, et antud projekt laieneb ja areneb!“

Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli õppejõud hakkavad gümnaasiumi õpilastele valikkursuste kaudu õpetama inimese anatoomiat ja füsioloogiat, esmaabi ja hoolduse aluseid, tervisemõjureid, toitumisõpetust ning palju muud tervishoiuga seonduvat. Kõik kutsealase eelkoolituse täies mahus läbinud õpilased saavad vastava tunnistuse, sh esmaabi kursuse läbimist tõendava dokumendi.
„On tuntud mõtteviis, et õppeasutuses toimub teooria õpetus ja päris elu on alles praktikal. Tänane leping on õppija unistuse täitumine, sest võimaldab nii teooria kui päris elu ühendada ja teadmiste vahendajateks on kõrgete teadmistega õppejõud ja haiglapraktikud,“ ütles Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli rektor Ülle Ernits.

„Koostöö üld- ja kutsehariduse vahel on oluline õppeainete seose paremaks tunnetamiseks reaalse töömaailma ning eriala- ja kutsevalikuga. Kindlasti on kutsealase eelkoolituse läbinud õpilaste erialavalik ning õpingute jätkamine järgmistel haridustasemetel teadlikum ja läbimõeldum,“ ütles Tallinna Arte Gümnaasiumi direktor Sirje Ebral.