President tunnustas teenetemärgiga 151 inimest

Presidendi teenetemärgi pälvisid dr Ülo Zirel ja dr Valdo Toome

07.02.2024

“Iseseisvuspäeva eel annab Eesti Vabariik oma kõrgeima tänu – riigi teenetemärgi – inimestele, kelle igapäevane tegevus laob järjest uusi kihte Eesti hoolivuse, märkamise ja kaitstuse seina,” kirjutas president Alar Karis riigi teenetemärkide andmise otsuse eessõnas. Regionaalhaigla kolleegidest said tunnustuse uroloog dr Ülo Zirel ja anestesioloog dr Toome.

Riiklikud autasud Eestile osutatud teenete tunnustuseks said 151 inimest kodu- ja välismaalt. “Neid kõiki liidab ustavus põhimõtetele, millele me tahame näha Eestit toetumas: demokraatiale, õiglusele, tarkusele, järjekindlusele, headusele, ettevõtlikkusele, mõistmisele,” rõhutas riigipea.

Regionaalhaiglast tunnustati presidendi teenetemärgiga:

• uroloog-vanemarst dr Ülo Zirelit
  • teenekat anestesioloogi dr Valdo Toomet

Vabariigi President annab riiklikud teenetemärgid üle 21. veebruaril Eesti Rahva Muuseumis ning seda näeb Eesti Rahvusringhäälingu tele-eetris 24. veebruaril.