Prof Peep Talving

Eetikanõukogu esimeheks valiti prof Peep Talving

22.01.2024

15. jaanuaril kogunenud Regionaalhaigla eetikanõukogu valis üksmeelselt oma uueks esimeheks prof Peep Talvingu, kes võttis teatepulga üle nõukogu eelmiselt esimehelt dr Kristo Eriksonilt.

Prof  Talvingu sõnul soovib ta eetikanõukogu juhina hoida fookuse nii suhtlemisega seotud eetilistel teemadel kui elulõpu ravi temaatikal ning pakkuda senisest rohkem eetika-alast tuge Regionaalhaigla tütarhaiglatele.

Eetikanõukogu tegutseb Regionaalhaiglas alates 2018. aastast. Nõukogu eesmärk on aidata kaasa eetiliste väärtuste igakülgsele järgimisele Regionaalhaigla tegevuses, sh juhtimises, ravi- ja õppetöös esile kerkinud eetiliste probleemide ennetamine ja lahendamine. Nõukogu lähtub oma tegevuses Regionaalhaigla eetikakoodeksist, rahvusvaheliselt kokku lepitud bioeetika printsiipidest ning ametieetika koodeksitest.

Nõukogusse kuuluvad nii kliinilise kui mittekliinilise poole esindajad, kelle nimetab Regionaalhaigla juhatuse esimees neljaks aastaks. Praeguse koosseisu eetikanõukogu liikmed on:

prof Peep Talving – arstide esindaja, eetikanõukogu esimees

prof Margit Sutrop – eetikaekspert

Janek Kapper – patsientide esindaja

dr Merit Kudeviita – nooremarstide esindaja

dr Liivi Madisson – arstide esindaja

Helen Valk – õendusvaldkonna esindaja

dr Viktor Sergejev – Regionaalhaigla elutööpreemia laureaatide esindaja

Anneli Habicht – tugiteenistuste esindaja

On oluline teada, et eetiliste põhimõtete järgimise eest vastutab Regionaalhaigla iga töötaja sõltumata erialast ja ametikohast.