Palume tungivalt viirushaiguste sümptomitega EMO-sse mitte tulla.

Viirushaiguste sümptomitega pöörduge oma perearsti poole või konsulteerige perearsti nõuandetelefonil 1220.

Kaitsemaski kandmine on haiglaruumides kohustuslik.

22. oktoobrist kehtib Regionaalhaiglas patsientide külastuskeeld.

Pakkide saatmine on lubatud. Palume pakid jätta haigla infolauda, pakile tuleb märkida patsiendi nimi ja osakond. Loe lähemalt siit

Kui Teil on viirusinfektsiooninähud, teadaolev kontakt COVID-19 haigega või olete viimase 14 päeva jooksul reisinud kõrge riskiga välisriiki (vaata siit), siis palume teiste patsientide ja haiglatöötajate nakkusohutuse tagamiseks vastuvõtule mitte tulla. Vastuvõtuaega saate muuta helistades 617 1049 või kirjutades registratuur@regionaalhaigla.ee.

Regionaalhaigla tänab kõiki oma patsiente mõistva suhtumise eest olukorras, kus tervishoiukriisis oleme pidanud edasi lükkama teie haiglaravi vajavaid plaanilisi uuringuid, tegema muutusi raviplaanides, muutma vastuvõtuaegu või jätma ootele plaaniliste kirurgilise ravi. Teame, et tänane olukord toob kaasa ebamugavusi, mida püüame maksimaalselt vältida. Palume ka meie patsientide tööandjatel tulla vastu oma inimestele, kui nad oma planeeritud arstivisiidi aega haigla palvel ootamatult muudavad ning selle tõttu vajavad ka tööandjate paindlikkust.

ennetusmeetmed.png


 

 

 

 

 

 

 

 

Erakorraline abi

Kui Teie lähedane on toodud erakorralise meditsiini keskusesse, saate tema seisundi kohta infot telefonil 617 1369

Nõuandeid ja soovitusi, millal pöörduda erakorralise meditsiini osakonda ja millal perearsti vastuvõtule lugege palun SIIT.

Erakorralisi haigeid võtame vastu ööpäev ringi. Osakonnas on 16-kohaline jälgimissaal keskmise raskusastmega haigetele ning kolmekohaline elustamissaal, mis on varustatud III astme intensiivravi nõuetele vastavalt. Piirkondliku haiglana osutame meditsiinilist abi kõigil arstlikel erialadel, välja arvatud plaaniline sünnitusabi ja silmakirurgia.

Regionaalhaiglas osutatakse erakorralist arstiabi alates 16. eluaastast. Kui abivajajaks on laps, pöörduge palun Lastehaigla erakorralise meditsiini osakonda.

 

Kui tulete erakorralise meditsiini osakonda, toimige järgmiselt:

 • Võtke järjekorraautomaadist number.
   
 • Esitage registratuuri klienditeenindajale isikut tõendav dokument (see on kohustuslik) ning makske visiiditasu 5 eurot. Visiiditasu ei pea maksma alla 18-aastased ja lapseootel patsiendid.
   
 • Kui tulite autoga, registreerige klienditeenindaja juures parkimispilet. EMO esises tõkkepuuga parklas on AINULT keskusesse pöördujatele parkimine tasuta. (Osakonnast lahkudes tuleb parkimispilet sisestada osakonna fuajees asuvasse makseautomaati. Makseautomaat näitab klienditeenindaja töödeldud piletitele hinda „0 eurot“.)
   
 • Seejärel annab Teie tervislikule seisundile esmase hinnangu spetsiaalse väljaõppega triaažiõde. Õde määrab nii patsiendi kaebustest kui ka elulistest näitajatest ning lähtuvalt triaažipõhimõtetest, kas patsient vajab kohest arstipoolset abi või võib see aega võtta kuni 6 tundi.
   
 • Lähtuvalt Teie tervislikust seisukorrast suunatakse Teid kas patsientide ootealasse või jälgimissaali.
   
 • Palume arvestada, et kriitilises seisundis haigeid teenindatakse väljaspool üldjärjekorda ning kergemas seisundis haigete ootejärjekorrad võivad seetõttu pikeneda.
   
 • Juhul, kui Teie seisund ei ole eluohtlik ja olete ootel arsti vastuvõtule läbivaatustuppa, võib ooteaeg ulatuda 3 kuni 6 tunnini. Püüdke olla võimalikult rahulik. Ootesaali automaadist saate osta juua ja suupisteid. NB! Kui tunnete, et Teie seisund halveneb, andke sellest kindlasti märku ootesaali personalile.
   
 • Juhul, kui Teie tervislik seisund vajab kiiremat arstipoolset ülevaatamist, suunatakse Teid osakonna jälgimissaali.
   
 • Teile tehakse arstlik läbivaatus, vajalikud uuringud ja analüüsid.
   
 • Teil palutakse ära oodata uuringute ja analüüside vastused.
   
 • Vastavalt uuringute ja analüüside tulemustele ning arstlikule otsusele alustatakse raviga ning suunatakse Teid kas kodusele või haiglaravile.
   
 • Osakonna ees olevas tõkkepuuga parklas on võimalik viibida 15 minutit tasuta. Selle aja jooksul on võimalik, nt patsiendi lähedasel või taksol, kas patsient kohale tuua või patsiendile järele tulla. Sel juhul parkimispiletit eraldi märgistama või registreerima ei pea.
   

Kui Teie tervislik seisund kodus muutub, siis palume pöörduda viivitamatult tagasi EMO-sse või kutsuda kiirabi.

 

Kui Teid või Teie lähedane on toodud Regionaalhaiglasse kiirabiga:

 • Patsiendi seisundit hindab väljaõppega triaažiõde. Õde määrab nii patsiendi kaebustest kui ka elulistest näitajatest ja triaažipõhimõtetest lähtuvalt, kui kiiret arstipoolset läbivaatust patsient vajab.
   
 • Lähtuvalt patsiendi seisundist suunatakse patsient kas jälgimissaali või intensiivravisaali.
   
 • Patsiendile tehakse arstlik läbivaatus, vajalikud uuringud ja analüüsid.
   
 • Vastavalt uuringute ja analüüside tulemustele ning arstlikule otsusele suunatakse patsient kas haiglaravile või, seisundi paranemisel, kodusele ravile.
   
 • Palume arvestada, et minimaalne aeg, mis kulub arstlikule läbivaatusele, uuringutele ja analüüsidele on 3 tundi.