Ülisuur
Suur
Keskmine (tavaline)

Interdistsiplinaarne vähikeskus

Vähiravi kompetentsikeskuse koondumine moodsasse Mustamäe meditsiini- ja tehnoloogialinnakusse aitab meil pakkuda patsientidele mugavat ja kvaliteetset raviteenust tänapäevases keskkonnas. Onkoloogia- ja hematoloogiakliinikul on väärikas ajalugu – kliiniku eelkäijaks on Eesti Onkoloogiakeskus (1946–2001).

Meie kirurgiakliinik on onkoloogiliste diagnoosidega haigete ravis suurima kogemuse ja töömahuga keskus Eestis.

Uuringufirma Praxis 2009. aasta andmetel toimus Regionaalhaiglas 62,5% kõigist Eesti piirkondlikes haiglates sooritatud onkoloogilistest operatsioonidest. Koos teiste erialade esindajatega toimuvad patsientide parimaks raviks multimodaalsed konsiiliumid ja ravi (sh onkokirurgia, süsteem-, kiiritus-, valu- ja palliatiivravi). Onkokirurgias arendatakse organsäästvat kirurgiat ja maksimaalse radikaalsusega rekonstruktiivkirurgiat. Uutest tehnoloogiatest kasutame hüpertermilist intraperitomaalset kemoteraapiat (HIPEC), raadiofrekvents ablatsiooni (RFA), krüoablatsiooni (Cryo), brahhüteraapiat.  Meil on suurim kogemus Eestis endoskoopiliselt teostatavate radikaalsete onkoloogiliste operatsioonide vallas (jämesool, eesnääre jne).

Ainsana Eestis on onkokirurgias toimunud organpõhine spetsialiseerumine.

Regionaalhaigla vähiravi tegevust koordineerib vähiravi kvaliteedikomisjon. Patsientide parimaks raviks on moodustatud järgmised valdkonnaülesed töörühmad:

Tänapäevased ravivõtted

Meie raviteenus hõlmab pahaloomuliste kasvajate tänapäevast onkokirurgilist, tsütostaatilist, bioloogilist, hormoon- ja immuunravi ning kiiritusravi. Parima tulemuse saavutamiseks toimub aktiivne kliinikute ja raviüksuste vaheline koostöö. Samuti pakume patsientidele toetus- ja taastusravi. Patsientide ravis peame oluliseks ravi personaliseeritust ehk kohandame ravi vastavalt patsiendi vajadustele. Vajaduse korral teeme enne ravi alustamist molekulaargeneetilised testid. Tegeleme ka meie patsientide ja nende perekondade geneetilise nõustamisega ning osaleme vähi varase avastamise programmides ja elanikkonna nõustamises.