Regionaalhaigla ajakiri 2021 nr 1

Ilmunud on Regionaalhaigla ajakirja värske number

05.01.2021

2021 on alanud lootusrikkalt, COVID-19 vaktsiini saajate hulk Regionaalhaiglas täieneb iga päevaga. Vaktsineerimine annab meditsiinitöötajatele vajaliku kindlustunde püsida tervena tööl ja aidata meie patsiente raviteekonnal. Ajakirjanikud satuvad COVID-osakonda harva, kuid seekord tegime erandi – põhjalik reportaaž toob teieni COVID-osakonna mured ja rõõmud läbi arsti, õe, hooldaja ja tervenenud patsiendi pilgu.

Kuigi koroonakriis on haigla igapäevarütmi tugevalt mõjutanud, jagub meil uudiseid siiski erinevatesse ravivaldkondadesse. Anname neist ülevaate ka käesolevas numbris.

Avaloos kirjutavad prof Peep Talving ja dr Sten Saar Regionaalhaigla rollist Põhja-Eesti traumasüsteemi arengus. Teadusuuringute tulemused selles vallas on paljutõotavad ja näitavad, et aktiivne arendustegevus Regionaalhaigla traumakeskuses on olnud efektiivne. Oma tervenemise loo räägib traumapatsient Sergei, kes toodi Regionaalhaiglasse raskete kuulihaavadega ning kelle elu suutsime päästa tänu ööpäevaringsele traumatiimi valmisolekule ja tugevale koostööle. „Heade kolleegide abita ei tee arstiabis suurt midagi,“ nendib üks paljudest Sergei elu päästnud arstidest. Kogukonnatunnetuse tugevdamiseks avame jaanuaris traumaportaali aadressil www.traumakeskus.ee.

Kirjutame vähiravi arengusuundadest ning suurest tööst, mida selles vallas on pikkade aastate jooksul teinud dr Vahur Valvere nii Regionaalhaiglas kui ka riiklikul tasandil. Ka eesseisvad tööplaanid on ambitsioonikad. Häid sõnumeid on insuldiravis, tänu KT-perfusiooniuuringutele saavad abi ka need patsiendid, kes varem poleks ravi saanud. Meie neuroloogid, radioloogid ja meditsiinitehnika valdkonna esindajad annavad põhjaliku ülevaate uutest võimalustest.

Toredaid lugemiselamusi!