Dr_Arkadi_Popov.JPG

Ühisel traumapäeval harjutatakse abi andmist lastele

25.04.2016

Teisipäeval, 26. aprillil toimub Regionaalhaigla eestvedamisel traumapäev, kus kiirabibrigaadid harjutavad erinevates traumasituatsioonides abi andmist ning Tallinna Lastehaigla testib haigla kriisiplaani suurõnnetuse olukorras.
Traumapäeva ühe peakorraldaja, Regionaalhaigla kiirabikeskuse juhataja dr Arkadi Popovi sõnul tuleb kiirabibrigaadidel päeva esimeses pooles lahendada kuus simulatsiooniülesannet. „Situatsioonid oleme valinud põhimõttel, et nendega puutuvad kiirabibrigaadid kokku oma igapäevast tööd tehes, nt äge müokardiinfarkt, raske trauma, erineva põhjusega šokiseisund, taaselustamine kliinilisest surmast,“ kirjeldas dr Popov õppust. Brigaadidel tuleb ülesanded lahendada paralleelselt kuues erinevas kohas AS Audentes ja Metro Auto OÜ territooriumil ning iga ülesande lahendamiseks on aega 30 minutit.
Päeva teises pooles harjutavad kiirabibrigaadid koostööd suurõnnetuse ajal. „Meie eesmärk on testida meeskondade omavahelist kommunikatsiooni ja tööjaotust sündmuskohal. Vastavalt õppuse stsenaariumile on kannatanuteks lapsed, kes tuleb viia Tallinna Lastehaiglasse,“ märkis dr Popov. Traumapäeva eesmärgiks on ühtlustada kiirabisüsteemis kasutusel olevaid tööstandardeid ning testida Tallinna Lastehaigla kriisiplaani.
Traumapäevast võtavad osa Tallinna Lastehaigla, Regionaalhaigla kiirabikeskuse 3 kiirabibrigaadi, Tallinna Kiirabi 2 brigaadi, Karell kiirabi 1 brigaad ning Metro Auto OÜ ja AS Audentes. Kannatanuid kehastavad umbes 20 grimeeritud lapsharrastusnäitlejat. Õppuse peakorraldaja on Regionaalhaigla kiirabikeskus.
Tallinna Lastehaigla teatel võib 26.04 kella 13-15 ajal olla häiritud lastehaigla erakorralise meditsiini osakonna (EMO) töö. Lastehaigla kinnitusel erakorraliste hädadega EMO-sse pöördujaid hätta ei jäeta, kuid haigla paneb vanematele südamele, et õppuse tõttu võivad ooteajad pikeneda ning laste kergemate probleemide puhul võiks kaaluda teisi arstiabivariante.