Põhja-Eesti Regionaalhaigla

Regionaalhaigla kuulutas välja ideekonkursi kunstiteose hankimiseks

23.05.2016

Põhja-Eesti Regionaalhaigla kuulutas vastavalt Kunstiteoste tellimise seadusele välja ideekonkursi kunstiteose hankimiseks, mis täiendaks Mustamäe meditsiinilinnaku avaliku ala sisekujundust. Tellitava kunstiteose märksõnadeks on loodus ja tervise rada.
Kunstiteos peab olema Regionaalhaigla tegevusega ja meditsiinilinnaku arhitektuurilise tervikuga sobituv kujutava kunsti teos, mis on autori(te) originaallooming. “Ootame ideekonkursile kavandeid positiivse ja harmoonilise üldmõjuga kunstiteosest, mis pakuks igapäevaselt haigla külastajatele ja personalile rõõmu ja tuge, “ ütles Regionaalhaigla juhatuse liige Sven Kruup. Kunstiteos peaks olema visuaalselt meeldejääv ja ei  tohiks mõjuda raskepäraselt ega põhjustada negatiivseid emotsioone viidates haigustele ja muudele probleemsetele teemadele.
Arvestada tuleb ka asjaoluga, et kunstiteosest lähtub laiendatava vestibüüli terviklik kujunduslahendus. Kunstiteos peaks haakuma meditsiinilinnaku keskseks kohaks olevas aatriumis paikneva juba loodud pargi kujundusliku kontseptsiooniga.
Regionaalhaigla meditsiinilinnaku avaliku ala terviklik sisekujunduse kontseptsioon on “Tervise rada”. Tervise rada hõlmab haigla peasissekäiku, vestibüüli ja haigla keskset liikumisteed, millest hargnevad kõrvalteed erinevatesse haigla osadesse. Sisekujunduse kontseptsiooni märksõnadeks on loodus ja lootus; meie kõigi soov olla terve või saada terveks; meie lootused, ootused, soovid; me kõik oleme osake loodusest;  loodus kui rahustav keskkond, mis on meie hinge ja tervise kodu; tervis kui elu alus ja rada, mida käime.
Ideekonkursi kavandite esitamise tähtaeg on 14. Juunil 2016 kl 10:00. Laekunud töödest selgitatakse välja kolm parimat. Kolme parima töö esitajaid premeeritakse 3000eur suuruse preemiaga ja võimalusega osaleda ideekonkursi II etapis. Žüriil on õigus preemiate suurust muuta, kui auhinnaväärilisi töid on rohkem või vähem.
II etapis tuleb täiendada ideekavandit, täpsustada kunstiteose projekti tehnilise teostuse kirjeldusega ja valmistada makett. II etapis on tööde ettevalmistamiseks  ja esitamiseks aega 60 päeva. Žürii poolt vastavalt konkursi tingimustele välja valitud kunstiteose teostajaga sõlmitakse hankeleping.
Kunstiteoste tellimise seadus näeb ette avaliku otstarbega hoone ehitustöödega kaasnevat kunstiteoste tellimise kohustust avaliku ruumi esteetilise rikastamise eesmärgil. Seadus jõustus 01.01.2011. Euroopa liidu Regionaalarengu fondi toetusel on Regionaalhaigla  Mustamäe meditsiinilinnakule juurde ehitatud 37200m² ja rekonstrueeritud 20136m².
Täpsem info ideekonkursi kohta: https://riigihanked.riik.ee/register/hange/167978
Täpsem info kunstiteoste tellimise seaduse kohta:   https://www.riigiteataja.ee/akt/13335744?leiaKehtiv