Regionaalhaigla Grand Man 2016 dr Viktor Sergejev

Regionaalhaigla Grand Man 2016 on dr Viktor Sergejev

07.11.2016

Reedel, 4. novembril anti pidulikult üle tiitel Regionaalhaigla Grand Man 2016 psühhiaater dr Viktor Sergejevile.

„Dr Sergejev on väga tunnustatud erialaspetsialist, ühtlasi on ta üks suurema kogemusega psühhiaatreid Eestis. Elutööpreemia andmine psühhiaatrile on tunnustus ka psühhiaatrikliiniku meeskonnale,“ ütles psühhiaatriakliiniku juhataja dr Kaire Aadamsoo.
„Mul on väga hea meel üle anda Regionaalhaigla suurim tunnustus ehk Grand Man-i tiitel silmapaistvale arstile ja regionaalhaigla ajaloos esimest korda psühhiaatrile,“ sõnas Regionaalhaigla juhatuse esimees Agris Peedu. Seni on kõrge tunnustuse pälvinute seas olnud nahaarste, sisehaiguste valdkonna spetsialiste, patolooge ning kirurge.

Dr Sergejev on sündinud 25. septembril 1949. a Viljandis, 1967–1974 õppis ta Tartu Riiklikus Ülikoolis arstiteaduskonnas ravi erialal. Dr Sergejev on väga suure kogemusega psühhiaater, ta on töötanud pea kõigis Eesti psühhiaatriahaiglates, alates 1988 aastast töötab dr Sergejev Regionaalhaigla psühhiaatrikliinikus, 15 aastat juhtis ta (2000-2016) depressiooni ja neurootiliste häirete osakonda, hetkel töötab psühhiaatriapolikliiniku vanemarstina.

Alates 1993. aastast on dr Sergejev töötanud paralleelselt Seewaldiga Soomes, Jyväskyläs, Kesk-Soome Keskhaiglas piirialaste seisundite osakonnas ning Tampere Ülikooli Psühhiaatriakliiniku kohtupsühhiaatria ja hiljem akuutosakonna juhatajana. Üle 20 aasta ajuti Harjavalla Psühhiaatriahaiglas Poris psühhiaatrina, osakonna vanemarstina ja viimased aastad on ta täitnud ülemarsti kohustusi ning sealne koostöö jätkub.
Dr Sergejev on abielus, tal on neli last ja 12 lapselast.

2003. aastast tunnustab Põhja-Eesti Regionaalhaigla (PERH) ühte arsti silmapaistva tegevuse ning suurte teenete eest oma eriala arendamisel tiitliga Grand Man/ Grand Lady. Eelnevatel aastatel on selle tiitli saanud dr Toomas-Andres Sulling (2003), dr Siiri-Mai Hanstein (2004), dr Enn Jõeste (2005), dr Ants Vaar (2006), dr Helle Mägi (2007), dr Aime Kangur (2008), dr Sirje Siim (2009), dr Agu Lipping (2010), dr Eldur Annus (2011), dr Andres Ellamaa (2012), dr Kalle Põder (2013), dr Jaan Tepp (2014) ja dr Ants Kass (2015).