Missiooni juht dr Jüri Teras

Regionaalhaigla arstid said Punase Risti teenetemärgi

04.02.2016

Iseseisvuspäeva eel said presidendilt Punase Risti teenetemärgi üld- ja onkokirurgia keskuse juhataja dr Jüri Teras ja sama keskuse kirurg-vanemarst dr Valentin Tšužmarov.
Dr Jüri Teras juhib Regionaalhaigla üld- ja onkokirurgia keskust, kuid lisaks igapäevasele tööle keskuse juhina ning kirurgina, peab ta väga oluliseks tervishoiu edendamist. Ta on korraldanud tervishoiualaseid rahvusvahelisi konverentse ja osalenud mitmetel humanitaarmissioonidel, viimati Etioopias. Dr Teras on Balti Kirurgide Assotsiatsiooni president. Kõrge autasu saamist kommenteeris dr Teras järgmiselt: "Autasu oli muidugi üllatuseks minu jaoks, kuid eks see ole tunnustus ju ka teistele, kes minuga on missioonidel käinud, kuid võibolla teenimatult varju jäänud. Aga kindlasti ka tähelepanu pööramine humanitaartöö ning selle propageerimise vajalikkusele."

Valentin Tšužmarov

Dr Valentin Tšužmarov alustas 1982 aastal tööd Hiiu Onkoloogiakeskuses ning jätkas seejärel juba Regionaalhaigla koosseisus, kirurgiakliiniku üld- ja onkokirurgia keskuses kirurgina. „Olen terve elu pühendanud vähi ravimisele,“ sõnas dr Tšužmarov ning lisas:“ Vähiravis pooldan vaid tõenduspõhist meditsiini, sest olen eelkõige kirurg, igasugustesse imerohtudesse ma ei usu.“ Õpetajate peres kasvanud tohter valis arsti kutse tänu isa soovitusele. 44 tööaasta jooksul on ta andnud olulise panuse Eesti onkoloogilise kirurgia arengusse.