Prof Sergei Nazarenko

Rahvusvaheline Aatomienergia Agentuur korraldab kiirgusohutuse seminari

06.06.2016

6.-10. juunini toimub Regionaalhaiglas radioloogiatehnikute rahvusvaheline kiirgusohutuse-alane koolitus, kus fookusteemad on seotud Euroopa kiirgusohutuse direktiivi ja Rahvusvahelise Aatomienergia Agentuuri kiirgusohutuse standarditega.
Kursuse direktori, PERHi nukleaarmeditsiini osakonna juhataja dr Sergei Nazarenko sõnul on selle aasta koolitus suunatud radioloogiatehnikutele. Olles Euroopa kiirgusohutuse direktiivi teksti koostanud ekspertrühma liige, peab prof. Nazarenko oluliseks, et patsiendi huvidest lähtuvaid põhimõtteid rakendataks parimal moel tavaelus. „Kiire areng ja uued kasutusele võetavad tehnoloogiad esitavad väljakutseid ja nõuavad pidevat enesetäiendamist kõigilt, kes töötavad radioloogia valdkonnas,“ märkis prof Nazarenko ning lisas: „Sellest lähtuvalt oleme kursuse fookuse suunanud vajadusele tagada ravikvaliteedi jätkuv areng täppismeditsiini ajastul.“
Kursus keskendub radioloogiatehnikute teadmiste ja oskuste täiendamisele Euroopa kiirgusohutuse direktiivist ja Rahvusvahelise Aatomienergia Agentuuri (International Atomic Energy Agency, IAEA) kiirgusohutuse standarditest. Kavas on loengud, seminarid ja praktikumid. Lektoriteks on valdkonna spetsialistid Soomest, Austriast, Portugalist, Bulgaariast ja Sloveeniast.
Kursusel osaleb 32 radioloogiatehnikut Albaaniast, Rumeeniast, Bulgaariast, Horvaatiast, Kreekast, Lätist, Maltalt, Makedooniast, Serbiast ning Eestist. Dr Nazarenko sõnul valib tavaliselt kursusel osalejad IAEA rahvusvahelise konkursi korras liikmesriikide poolt esitatud kandidaatide seast, kuid seekord on saanud võimalikuks kursusel osalemine Eesti Radioloogiatehnikute Ühingu kaudu ka nn. külaliskuulajatele Eestist. Tänu sellele on Eestist koguni 20 kuulajat 32st.
Koolituse „Regional Training Course on Radiation Protection in Diagnostic Radiology for Radiographers“ korraldajateks on Rahvusvaheline Aatomienergia Agentuur (International Atomic Energy Agency) koostöös Põhja-Eesti Regionaalhaigla, Eesti Nukleaarmeditsiini Seltsi, Tallinna Tehnikaülikooli Tehnomeedikumi, Riia Tehnikaülikooli ja Eesti Radioloogiatehnikute Ühinguga.