Rahandusminister Sven Sester Regionaalhaigla juhatusega kohtumas

Rahandusminister Sven Sester kohtus Regionaalhaigla juhtkonnaga

21.04.2017

Rahandusminister Sven Sester külastas 21. aprillil Põhja-Eesti Regionaalhaiglat ja kohtus haigla juhtkonnaga.
Haigla juhtkond eesotsas juhatuse esimehe Agris Peeduga andis ministrile ülevaate Põhja-Eesti Regionaalhaigla tegevusest, arendusplaanidest ja võimekusest. Rahandusminister tutvus haigla operatsiooniploki, intensiivravi, erakorraline meditsiini ja radioloogia osakonnaga.
Minister arutas haigla juhtkonnaga ka tervishoiu täiendavat rahastust, millele andis oma heakskiidu valitsus sel nädalal riigi eelarvestrateegiat käsitledes. „Täiendav rahastus annab Põhja-Eesti Regionaalhaiglale juurde võimekust võtta patsiente vastu senisest kiiremini,“ ütles rahandusminister Sven Sester. „See tähendab, et inimesed jõuavad kiiremini haiglaravile, arsti vastuvõtule või protseduuridele.“
Tervishoiule eraldatakse riigi eelarvestrateegia järgi täiendavalt nelja aastaga kokku 215 miljonit eurot. Lisaraha kasutatakse ravijärjekordade lühendamiseks, nii et raviteenused muutuksid Eesti inimestele kiiremini kättesaadavaks.