Põhja-Eesti Regionaalhaigla elutöö preemia anti üle dr Enn Jõestele

31.10.2005

Põhja-Eesti Regionaalhaigla tunnustas 28. oktoobril patoloog dr Enn Jõestet silmapaistva tegevuse ning suurte teenete eest arstiabi edendamisel Eestis, andes üle haigla elutöö preemia.

Dr Enn Jõeste, Regionaalhaigla patoloogiakeskuse juhataja-ülemarst, on teenekas patoloog, kelle elutööks on patoloogiateenistuse loomine ja arendamine alates 1980.a. Tallinnas Mustamäe meditsiinilinnakus. Ta on andnud otsustava panuse elupuhuste morfoloogiliste uuringute juurutamisel Eesti tervishoius. Enn Jõeste osalusel loodi Tallinna infarktiregister, mis on aidanud uurida südameinfarktist tingitud äkksurma riskitegureid. Tema osalusel on toimunud põhjalik töö liigesproteeside äratõukereaktsioonide põhjuste selgitamisel ning eesnäärmevähi prognoosi hindamiskriteeriumide väljatöötamisel.

Enn Jõeste tegevuse kandepind ulatub üle Regionaalhaigla piiride. Ta osales 1990-1995 Estmonica Infarkti Registri tegevuses WHO (Maailma Tervishoiuorganisatsiooni) juures, ta on 2001.a. loodud Eesti Müokardiinfarkti Registri registrinõukogu liige. Dr Jõeste on tunnustatud õppejõud – ta on juhendanud enamikke Eestis spetsialiseerunud patolooge ja kohtuarste viimase veerandsajandi jooksul. Ta on Eesti Patoloogide Seltsi esimees ja aastast 1991 Euroopa Patoloogide Seltsi liige. Enn Jõeste on sotsiaalministeeriumi patoloogia erialakomisjoni liige ning sotsiaalministeeriumi arstiabi kvaliteedi ekspertkomisjoni liige.

Elutöö preemia saaja annab 2006.a. kevadel üle stipendiumid Regionaalhaigla Noore Arsti Konkursi võitjatele.

Eelmistel aastatel on Regionaalhaigla tänanud elutöö preemiaga kardiotorakaalkirurg dr Toomas-Andres Sullingut ja näo-lõualuukirurg dr Siiri-Mai Hanstein.