Lastehaigla kolleegipreemia

Lastehaigla kolleegipreemia pälvisid radioloogid Äli Roose ja Katrin Bakhoff

23.02.2017

23. veebruaril, tunnustas Tallinna Lastehaigla vabariigi aastapäevale pühendatud aktusel kolleegipreemiaga Regionaalhaigla radiolooge dr Äli Rooset ja dr Katrin Bakhoffi.

Kolleegipreemia üleandmisel märkis Lastehaigla juhatuse esimees dr Katrin Luts: "Võib vist öelda, et arsti kõige suuremad sõbrad on laboratoorium ja radioloogia. Raviarstina on palju kindlam toimetada, kui on olemas n-ö „oma“ radioloog ja „oma“ laboriarst. Seal töötavad arstid jäävad enamasti patsientidele nähtamatuks. Meie poolt esitatud arstid põhinevad oma otsustes alati teaduskirjandusele. Nad on alati täpsed ja kolleegiaalsed. Nad on inimesed, kelle kontaktid on vist olemas enamikul lastehaigla arstidel. Ja mitte vähem oluline – nad on alati kättesaadavad ja olemas ning valmis pakkuma oma valdkonnas parimat kättesaadavat abi. Tänapäevases meditsiinis on tähtis sujuvalt töötav meeskond, kus parem käsi ei saa hakkama vasakuta. Kadestamisväärt on nende omavaheline koostöö. Tandemina on nad Põhja-Eestis vaieldamatud professionaalid vastsündinute ja imikute kõrgtehnoloogiliste radioloogiliste uuringute valdkonnas."

Lastehaigla kolleegipreemia asutati 2016. aastal ning sellega tunnustatakse arsti/ arste väljaspool Lastehaiglat koostöö eest, mille üle tuntakse suurt rõõmu. Kolleegipreemia laureaadi valivad Lastehaigla arstid.