Austraalia interdistsiplinaarne töörühm Regionaalhaiglas koolitust ette valmistamas.

Kuidas aidata raskes seisundis patsienti?

26.09.2016

26.-30. septembrini toimub Regionaalhaiglas trahheostomeeritud  patsientide ravi puudutav kõrgetasemeline multidistsiplinaarne koolitusnädal, koolitama tuleb Austraalia Critical Care Research töörühm (CCRG) eesotsas prof John F Fraseriga, koolituse tulemusena soovitakse Regionaalhaiglas rakendada uuenduslikku multidistsiplinaarse ravimeeskonna mudelit raskete haigete ravimisel ning igapäevaellu integreerimisel.
„Koolitusnädal on meie jaoks väga oluline, soovime selle tulemusena välja selgitada multidistsiplinaarse meeskonna loomise vajaduse Regionaalhaiglas ning leppida kokku teaduslikud koostöövõimalused tulevikuks,“ ütles konverentsi üks eestvedajatest, anestesioloogiakliiniku juhataja dr Valdo Toome. Koolitusel kasutatakse uuenduslikku lähenemist erinevate meeskonnaliikmete – arstide, õdede, füsioterapeutide, logopeedide jt- ühendamiseks läbi juhtumipõhiste arutelude, analüüside ja lahenduste.„Patsientide kiiremal paranemisel on oluline osa just õigel meeskonnatööl, et kõigil oleks ühine arusaam, millisel ravietapil appi kutsuda füsioterapeut liikumisfunktsiooni taastamiseks ja asendite muutmiseks, millal logopeed, et õpetada taas suu kaudu sööma ja rääkima,“ lisas Regionaalhaigla logopeed Veronika Raudsalu.
Koolituse käigus arutletakse ning omandatakse uuenduslikke võtteid, kuidas raskes seisus patsienti võimalikult kiiresti peale haigestumist aktiivseks muuta, et ta hakkaks ise hingama, sööma, rääkima. See on paranemise seisukohalt väga oluline, sest aktiivsemad patsiendid  paranevad kiiremini ning saavad rutem ka haiglaseinte vahelt välja.
Nädala jooksul esitamisele tulevate teemade ring on mitmekesine – kuulata saab loenguid südamepuudulikkuse intensiivravist, tehissüdame implanteerimisesest, kaasaegse intensiivravi võimalustest põletushaigete ravis, vereülekannete ja infusioonravi näidustustest ja paljudest muudest intensiivravis ette tulevatest olukordadest.
Koolitajateks on maailmas tunnustatud spetsialistid Austraaliast prof. John Fraser, Anna-Liisa Sutt, Melannie Edwards ja Oystein Tronstad. (Critical Care Research Group, University of Queensland The Prince Charles Hospital, Brisbane). Prince Charlesi haigla Brisbane'is on üks kolmest südame- ja kopsusiirdamise keskusest kogu Austraalias.
Regionaalhaigla intensiivravi osakondades tehakse erinevatel põhjustel ca 150 trahheostoomiat aastas. Sellele lisanduvad operatsioonitoas tehtavad plaanilised trahheostoomiad.