Regionaalhaigla klienditeeninduse teenistuse juhataja Annely Karjama  HOPE programmis osalejatele ekskursiooni tegemas

HOPE programmis osalejaid huvitab e-tervise süsteem

10.05.2016

Regionaalhaiglas viibivad 2-päevasel visiidil HOPE vahetusprogrammiga siia tulnud juhtivad tervishoiuspetsialistid Taanist, Šotimaalt ja Šveitsist. Külalisi huvitavad erinevad tervishoiukorralduslikud teemad, kõige enam soovivad nad aga tutvuda e-tervise süsteemiga.
"Kuulsin mõned aastad tagasi ühel rahvusvahelisel konverentsil teie e-tervise edulugu ning otsustasin oma silmaga vaatama tulla, " ütles dr Steve Baguley Šotimaalt. IT-juht Svend Ulka Petersen Taanist leiab, et Eesti kogemusi on huvitav kuulda. "Meil Taanis on sarnaselt Eestile mitmeid e-tervise alaseid rakendusi loodud ning soovin Eesti kolleegidega mõtteid vahetada," sõnas Petersen.
Kahe päeva jooksul tutvustatakse külalistele Regionaalhaigla erinevaid tööprotsesse ning  vahetatakse mõtteid e-tervise arengusuundadest, haiglate ja esmatasandi meditsiiniasutuste vahelisest suhtlusest. Eesti programmis osalevad Svend Ulka Petersen (Taani), Steve Baguley (UK, Šotimaa) ja Adrian Kobler (Šveits). Regionaalhaiglast liiguvad programmis osalejad edasi teistesse Eesti haiglatesse ning tervishoiuasutustesse.
HOPE programmi näol on tegemist algatusega, kus erinevate EL riikide meditsiinivaldkonna ja haiglate juhtimisega tegelevad spetsialistid saavad külastada neid huvitavat haiglat või haiglaid ning tutvuda tervishoiukorralduse ja osalejat spetsiifiliselt huvitavate teemadega.