PERHoendusjuhid

18. novembril toimub õendusjuhtimiskonverents

15.11.2016

Reedel, 18. novembril toimub Viru konverentsikeskuses Regionaalhaigla õendusjuhtimise konverents „Õendusjuht muutuste keerises II“. Arvult teine õendusjuhtimise konverents keskendub muutuste analüüsile õdede töös ning töökeskkonna mõjudele.

Regionaalhaigla õendusdirektori Aleksei Gaidajenko sõnul on viimase paarikümne aasta jooksul toimunud tervishoiu valdkonnas suured muutused, mis seavad õdedele järjest uusi väljakutseid. „Näiteks on valdkonna strateegilises juhtimises kasutusele võetud terminid nagu õendusprotsess, õendusabi kvaliteet, patsiendikesksus ja –turvalisus, tõenduspõhine praktika jne,“ märgib Aleksei Gaidajenko ning lisab: „Need on märksõnad, mis olid uued veel paarkümmend aastat tagasi, aga millega tuleb täna arvestada igal õendusjuhil oma valdkonna tegevusi planeerides.“

Õe töö reguleerimiseks ja standardiseerimiseks on välja töötatud mitmeid erinevaid õendusabi klassifikaatoreid, mis võimaldavad kirjeldada kokkulepitud standardite järgi õendusprotsesse, õendustegevuste tulemusi ning planeeritud ja teostatud õendussekkumisi. Aleksei Gaidajenko: „10 aastat tagasi arutati Eestis, kas ja millist õendusabi klassifikaatorite süsteemi võiks Eestis rakendada, et see vastaks patsiendi ootustele ja vajadustele. Tol korral otsustati rakendada nn NNN õendusabi mudelit* ning nüüd on heameel tõdeda, et juba 5 aastat on see süsteem tervishoiukõrgkoolide õppekavas.“ Õendusdirektor märgib, et konverentsi esimeses osas arutletaksegi klassifikaatorite rakendamise üle Eesti haiglates ning uuritakse, kuidas on need muutnud õdede tööd.

Konverentsi teises ja kolmandas sessioonis räägitakse õdede töökeskkonna stressoritest ning sellest, kuidas need avaldavad mõju õdede ja õendusjuhtide töörahulolule ning tervisele. Uute tehnoloogiate ning infosüsteemide kasutusele võtmine võimaldab ühelt poolt parendada patsientidele pakutava teenuse kvaliteeti, tõsta efektiivsust ning vähendada kulusid, kuid samas on need kujunenud ka uuteks tööstressi allikateks. Tallinna Tehnikaülikool koos rahvusvahelise teadurite rühmaga, mida juhtis professor Mare Teichmann, viis läbi õdede ja õendusjuhtide seas mitmeid töökeskkonna uuringuid. Uuriti õdede vastutustunde ja emotsionaalse heaolu seost töö tulemuslikkusega, tehnostressi, tööelu kvaliteeti ja tööle pühendumust. Konverentsil esitletakse kokkuvõtteid uuringute tulemustest.

* NNN õendusabi mudel on tõenduspõhine õendusabi klassifikaator, mis koosneb Põhja-Ameerika õendusdiagnooside klassifikaatorite süsteemist NANDA, õendusabi tulemuste klassifikaatorite süsteemist NOC ning õendussekkumiste klassifikaatorite süsteemist NIC.

***

Regionaalhaigla kutsub õendusjuhte, õdesid, tervishoiutöötajaid ning üliõpilasi 18. novembril 2016
Viru Konverentsikeskuses toimuvale Regionaalhaigla õendusjuhtimiskonverentsile.

ÕENDUSJUHT MUUTUSTE KEERISES II

09.00-10.00     Registreerimine, tervituskohv

10.00-10.20     Avasõnad ja tervitused

10.25–11.50  I sessioon Adversus solem ne loquitur – Vajaduse vastu ei saa isegi jumalad

• Unistamisest tegelikkuseni. Kristi Puusepp
  • Õendusjuhi kirjad ja mustrid. Kristi Rannus
  • Õendusjuhi desktop. Aleksei Gaidajenko
  • Meeskonna sõlmimine. Jaan Künnap

11.50–12.20 Energiapaus

12.20–13.45  II sessioon Nihil sub sole novum – Ei midagi uut päikese all

• Õdede vastutustunne, kontrollkese ning seos töö tulemuslikkusega. Mart Murdvee
  • Õdede tehnostress. Triin Hellamaa
  • Õdede tööelu kvaliteet. Diana Marran
  • Teadliku kohaloleku tehnikad igapäevatöös. Jane Peets

13.45–14.45 Lõuna

14.45–15.50  III sessioon Dies diem docet – Päev õpetab päeva

• Õdede tööle pühendumus. Liina Randmann
  • Õdede emotsionaalne heaolu ning seos töö tulemuslikkusega. Mare Teichmann
  • Rõõmsalt muutustega kaasa. Andri Maimets

15.50                Konverentsi lõpusõnad.

*Korraldajad jätavad õiguse teha ajakavas muudatusi!

Konverentsi osalustasu 30 eurot (sisaldab käibemaksu)

Regionaalhaigla töötajatele on konverentsil osalemine tasuta

Konverentsile registreerumiseks täitke palun

ELEKTROONILINE REGISTREERIMISVORM