Kiiritusravi keskuse juhataja dr Maire Kuddu

11. novembril avab Regionaalhaigla kiiritusravikeskus uue põlvkonna kiirendi

10.11.2016

Regionaalhaiglal on 11. novembril hea meel avada arvult neljas, uue põlvkonna kiirendi haigla kiiritusravikeskuses. Uue kiirendi kasutuselevõtmise järgselt on võimalik lühendada kiiritusravi järjekordi meie patsientidele, kiiritusravi muutub kättesaadavamaks ja täpsemaks ning kasutusele võetakse uued ravimeetodid. Samal päeval tähistatakse ka 70 aasta möödumist kiiritusravi alustamisest Tallinnas rahvusvahelise seminariga „Kiiritusravi hetkeseis ja tulevik“.

„Kiiritusravi edukus sõltub väga palju õigeaegsest ravist, seetõttu on kiiritusravi kättesaadavus patsientide jaoks eriti oluline, “ rõhutas Regionaalhaigla kiiritusravikeskuse juhataja dr Maire Kuddu. Dr Kuddu sõnul on kiiritusravi areng Eestis ja Regionaalhaiglas toimunud tänu heale koostööle Rahvusvahelise Aatomienergiaagentuuriga, mille esindajad tulevad ka kiirendi pidulikule avamisele ning seminarile, kus on fookuses kiiritusravi kättesaadavuse ja tulevikuprognoosi kui ka maksumuse teema.

Uus  kiirendi on ergonoomilisem ja selle kõrge mehaaniline täpsus võimaldab kiirendit kasutada uuenduslikuks stereotaktiliseks raviks, kus kiirgus fokusseeritakse väga täpselt väiksematesse aju- või kehasisestesse kasvajatesse. Samuti võimaldavad uue kiirendi kuvamisseadmed jälgida kasvaja asukohta kiiritusseansi ajal, mis parandab kiiritusravi täpsust.

Kell 10.00 algaval rahvusvahelisel seminaril „Kiiritusravi hetkeseis ja tulevik“ analüüsitakse kiiritusravi arenguid Eestis ja Euroopas, seminariga tähistatakse uue kiirendi avamist ja 70 aasta möödumist kiiritusravi alustamisest Tallinnas, Vabariiklikus Onkoloogiadispanseris. Seminaril võtavad sõna mitmed rahvusvahelised eksperdid – ESTRO (European Society for Radiation Oncology) president prof Yolande Lievens räägib kiiritusravi maksumusest, kulutõhususest ja ravi õigeaegse kättesaadavuse vajalikkusest  ja dr Eduardo Zubizarreta Rahvusvahelise Aatomienergiaagentuuri rollist kiiritusravi arendamisel, vähiravi erinevate liikide rahastuse teemat puudutab Haigekassa juhatuse liige Maivi Parv. Uue kiirendi avavad pidulikult Regionaalhaigla juhatuse esimees Agris Peedu, kiiritusravi keskuse juhataja dr Maire Kuddu ning Rahvusvahelise Aatomienergiaagentuuri esindaja Mayumi Yamamoto. Seminariga tähistatakse uue kiirendi avamist ja 70 aasta möödumist kiiritusravi alustamisest Tallinna Vabariiklikus Onkoloogiadispanseris

Seminarile järgneb uue kiirendi pidulik avamine.

Seminari kava:

9.30 Tervituskohv

10.00 Avasõnad: Dr Andrus Remmelgas,  dr Maire Kuddu

Ettekanded:

* Kaasaegne kiiritusravi – Eduard Gerskevits; Regionaalhaigla

* Kiiritusravi kättesaadavus ja vajadused pan-European Health Economics in Radiation Oncology (HERO) projekti alusel – Prof. Y. Lievens; ESTRO (www.estro.org)

* Vähihaigestumuse ja elulemuse trendid Eestis; kiiritusravi kasutus erinevatel paikmetel – Kaire Innos; Tervise Arengu Instituut

* Kiiritusravi areng ja kättesaadavus PERHis – dr Maire Kuddu; PERH

Lõunapaus

* Rahvusvahelise Aatomienergiaagentuuri roll kiiritusravi arendamisel – Dr. Eduardo Zubizarreta; IAEA

* Kiiritusravi maksumus ja kulutõhusus – Prof. Yolande Lievens; ESTRO

* Vähiravi erinevate liikide rahastus Eestis – Maivi Parv; EHK